Autó hvg.hu 2014. január. 22. 22:00

Íme, az idei Dakar-rali legszebb fotója

Múlt hétvégén, Valparaisóban befejeződött a 2014-es Dakar-rali: a világ legnehezebb tereprali-versenyének szervezői az esemény után nem csak a különféle kategóriák dobogósait díjazták, hanem a legszebb fotót is.

A versenyt szervező francia ASO 2011 óta minden évben Émilie Poucan-díjjal jutalmazza a legszebb felvételt készítő fotóst. A trófeát a viadal korábbi sajtófőnökéről nevezték el: a hölgy 2010-ben saját maga tett javaslatot a díj megalapítására, ám néhány hónappal később, mindössze 32 esztendős korában egy légikatasztrófa áldozata lett Tripolo térségében.

Idén egy argentin fotós, Marc van der Aa, a Shae Down Team ügynökség munkatársa lett a díjazott. A nyertes felvételt a viadal honlapján, a dakar.com-on is közzétették, az alkotó jutalmáról a verseny időmérő partnere, az Edox óracég gondoskodott.

Az idei Dakar-rali legszebb fotója
Marc van der Aa / Dakar.com

A 13 szakaszból álló, Argentínában, Chilében és Bolíviában kanyargó, több mint 9000 kilométer össztávú derbit az autósoknál az X-Raid Mini pilótája, a tíz évvel ezelőtt motorosként diadalmaskodó Nani Roma nyerte. A motorosoknál Marc Coma, a KTM versenyzője pályafutása során negyedszer nyert, a quadosok között a chilei Ignacio Casale bizonyult a legjobbnak, míg a kamionosoknál Kamaz-diadal született Andrej Karginov révén.

A magyar indulók közül a Sebestyén Sándor, Bognár József és Ungvári Miklós alkotta autós trió az abszolút értékelés 47. helyén végzett, ami a T2-es géposztályban a 7. helyet érte. A motorosoknál a Dakarra öt év után visszatérő, a viadalon harmadszor próbálkozó Dési János az 54. helyen végzett, míg a szerbiai magyar Saghmeister Gábor az 53. helyet szerezte meg. Somfai Mátyás a quadosok között indult, ám nem sikerült befejeznie a versenyt.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.