Autó hvg.hu 2012. október. 15. 06:49

Összevonnák az Opelt a Citroën-Peugeot-val?

A General Motors, amely az Opel tulajdonosa fontolóra vette a cég és a PSA Peugeot Citroën fúzióját. Ezen felül áthelyezné az üzemanyagcellás fejlesztéseit Németországból az USA-ba, mellyel az Opelt műszaki know-how-jától fosztja meg.

A General Motors fontos változtatásokra készül az Opellel kapcsolatban. Először is közös vállalatba szervezné a PSA Peugeot Citroënnel. Információk szerint ez egyelőre csak az egyik opció a sok közül, amelyről a következő hetekben fognak dönteni. Ezt támasztja alá, hogy a General Motors meg akar válni bíztató üzemanyagcella-fejlesztésétől: Mainz-Kastelből az USA-ba helyezné azt át. Ez a műszaki know-how volt eddig az Opel extra tudása a GM-konszernben - írta a Finacial Times Deutschland.

A GM-nek évek óta nem sikerül az Opelt rehabilitálnia, ami mára egyre inkább kolonc a nyakán. A GM jelenleg is együttműködik a PSA konszernnel, amelybe az amerikaiak nemrégiben vásárolták be magukat a francia vállalat 7 százalékát birtokolva. Az együttműködés révén a hírek szerint a GM 1,5 milliárd dollárt takarít meg a megszerzett technológiák révén.

Az említett PSA-GM vegyesvállalat tulajdoni arányaiba (50-50%) a franciák azonban vonakodnak belemenni, mert értékesebbnek tartják magukat, mint az Opelt. Még az is lehetséges, hogy a fúzió létrejöttéért a GM fizet majd a franciáknak.

A PSA mostanában 200 millió eurót veszít havonta, így sürgősen pénzre lenne szüksége. 1978-ban a PSA a Chrysler Europe-pal már vett meg GM leányvállalatot, ami sikeresnek bizonyult.

Az üzemanyagcella-fejlesztések bezárásáról azt nyilatkozta egy Opel szóvivő: „a 200 érintett munkavállaló más feladatokat kap majd a járműfejlesztésben.” Körülbelül 40 munkatárs maradna helyben akkumulátorok fejlesztésére.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.