Készítsük fel autónkat a téli közlekedésre - tanácsok
A hideg időszak kezdete előtt a legfontosabb hogy időben szereltessünk téligumit autónkra, nem csak...
A hideg időszak kezdete előtt a legfontosabb hogy időben szereltessünk téligumit autónkra, nem csak akkor, amikor már mínusz fokok vannak, vagy netán az első hó leesett. A hideg időszakban a lerobbanási okok között első helyen szerepel az akkumulátor. Ahhoz, hogy az indítási nehézségeket elkerüljük, időben ellenőrizni kell az akksi töltési állapotát. A sarukat tisztítsuk meg, és némi kenőanyaggal védjük a korrózió ellen.
Drága következményekkel járhat az is, ha nem az időjárásnak megfelelő fagyálló folyadékkal van feltöltve az autó. Ügyeljünk arra, hogy legalább -30 fokig fagyálló legyen. Túl alacsony fagyáspontú folyadék használata ahhoz vezethet, hogy befagy a hűtő, és ezáltal károsodik a motor. Az ablakmosó-folyadékot is az időjárásnak megfelelő koncentrátumra kell lecserélni, ez bármelyik nagyobb áruházban vagy töltőállomáson megvásárolható. Itt érdemes a megfelelő vízkeverési arányra ügyelni, hogy a megfelelő fagyállási hőmérsékletet elérjük.
A jó látási viszonyokhoz elengedhetetlen, hogy az ablaktörlő lapátok ne hagyjanak csíkot a szélvédőn. Ha nagyon elhasználódtak, cseréljük le mielőbb. A szélvédőt is alaposan tisztítsuk meg belülről ablaktisztító-folyadékkal, így csökkenthetjük a szembejövő forgalom fényének a vakítását. Ha a klímaberendezés belső szűrője eltömődött porral és pollennel, gyorsabban párásodik az ablak.
Téli átvizsgálásra érdemes elvinni az autót egy szervizbe, ilyenkor sok akciót hirdetnek. A fényszórók helyes beállítására is figyeljünk oda. A korai sötétedés és a télies időjárási viszonyok miatt a téli hónapokban gyakrabban szorulunk autónk megfelelő világítására. Arról nem is beszélve, hogy nyálkás nedves idő esetén sokkal nagyobb a vakítás veszélye. Lássunk, de ne vakítsunk.
Ne feledkezzünk meg az ajtókról sem. Grafitpor vagy olaj a zárakhoz, illetve szilikon, talkum vagy glicerin a tömítéseken megelőzhetik a befagyást. Ügyeljünk a lakk és az alváz védelmére is. A karcolásokat javítassuk ki, mielőtt a karosszériát sós víz éri, a lakkot pedig konzerváljuk viasszal – a legjobb, ha saját kezűleg visszük fel.