2008. április. 04. 15:10 MTI Utolsó frissítés: 2008. április. 04. 15:03 Autó

Tovább épül az M3-as autópálya Szabolcsban

Tovább épül az M3-as autópálya Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, a sztráda újabb, Nyíregyháza-Vásárosnamény közötti szakaszának építési munkálatait a már jövőre megkezdik a Nyírségben - ezt Gazda László, az Észak-alföldi Regionális Fejlesztési Tanács elnöke, az MSZP országgyűlési képviselője közölte pénteken Baktalórántházán, ahol az érintett ingatlantulajdonosok tekinthették meg a terveket.

Az újabb autópályarész építési engedélyének folyamatban lévő megszerzését követően a már nyáron megkezdődhet az úgynevezett területszerzési eljárás, majd a régészeti feltárás is - mondta a területfejlesztési régiós vezető politikus. Kiemelte: amennyiben minden az elképzelt ütemezés szerint halad, 2009-ben maga a sztrádaépítés is megindulhat Nyíregyháza és Vásárosnamény között.

Gazda László szerint ez azt eredményezi, hogy gyorsabban kapcsolódhat majd az európai autópálya rendszerhez az ország két, Budapesttől legtávolabbi térsége, a halmozottan hátrányos helyzetű Bereg és Szatmár, ahová 2011-ben már elérhet az M3-as. Megjegyezte, hogy a sztráda a fejlődési lehetőséghez teremt esélyt a két tájegységnek, hiszen a tőke, a befektető és az üzlet oda megy, ahol jó színvonalú a közlekedési infrastruktúra.

A fórumon a regionális területfejlesztési tanács elnöke külön szólt arról, hogy a március 21-ei kormánydöntés eredményeként Záhony környékének 32 milliárd forint összegű komplex fejlesztése is hamarabb valósul meg, amelyet autóút csatlakoztat majd a Vásárosnaményig megépülő M3-as autópályához a beregi városnál.

Szabolcs-Szatmár-Bereg megyét az M3-as sztráda a múlt év nyarán érte el, augusztus 31-én avatták fel a 80 milliárd forintért épült Görbeháza-Nyíregyháza közötti autópálya szakaszt.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.