Közlekedés hvg.hu 2014. augusztus. 19. 14:11

Tízezreket fizethet, ha pirosnál hajt át a síneken

Komoly büntetést kockáztat ezután az, aki piros jelzésnél hajt át itthon a vasúti átjárókban. A szabálysértők 60 ezer forintos csekket kaphatnak. A MÁV összesen 180 átjáróban szerel fel kamerákat 2015-ig. Szegeden is több helyen figyelik majd ilyen eszközökkel a forgalmat – írja a Délmagyarország.

A MÁV 2012 és 2015 között összesen 180 vasúti átjárót tesz itthon biztonságosabbá. Sorompókat, fényjelzőket, kamerákat, diagnosztikai és monitoringberendezéseket szerelnek fel. Az autósokat leginkább érintő újdonság a kamerarendszer lesz.

A vasúttársaság és a területileg illetékes rendőrkapitányságok az adatvédelmi előírásoknak megfelelően együttműködési megállapodást kötöttek. A kamerával rögzített adatok a rendőrség birtokába kerülnek, ahol azt egy speciális szoftver segítségével ki lehet majd értékelni. A kamerák csak akkor rögzítik a képet, ha a fényjelző pirosra vált – olvasható a cikkben a MÁV sajtóosztályának tájékoztatása alapján.  

Ha nem történik semmi rendkívüli, az elektronikusan tárolt adatok törlődnek. Ha a sorompó megrongálódik, a kamera képeihez a rendőrség így is hozzá tud majd jutni a MÁV szakembereinek közreműködésével.

A Délmagyarország a szegedi Bajai úti vasúti átjárót említi az egyik olyan átjáróként, ahol türelmetlen autósok rendszeresen átslisszannak a sorompó lecsukása előtt a piros jelzésnél. Ezt az átjárót még nem őrzik, így a szabálysértőket egyelőre nem tudják megbüntetni. 2015-ig azonban itt is felszerelnek kamerát.

Szegeden a Dorozsmai és a Sándorfalvi úti átkelő, valamint Mártélyon a Fő úti átjáró lesz kamerás.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2024. december. 02. 15:00

Orosz olajból készült termékek az EU-ban: napokon belül lejárhat a szankció alóli felmentés, piacot veszthet a Mol

Tilos az unión belül orosz olajból finomított áruval kereskedni, kivéve, ha a Mol szlovák leánycége vagy, és Csehországnak adsz el. Ennek a felmentésnek viszont december ötödikén vége, hacsak meg nem hosszabbítják. Mennek már a tárgyalások, de már a felállás sem világos: Szlovákia és a Mol nagyon akarja az újabb egyévnyi mentességet, Csehország viszont hallgat.