Az okostelefonok felett sajnos viszonylag gyorsan eljár az idő, de nem feltétlenül kell másfél-kétévente új készüléket venni, néhány trükkel ugyanis hatékonyan meghosszabbíthatjuk a mobilunk üzemidejét. Mutatjuk az ötleteket.
Bár az ügyfélszolgálat szóról sokaknak elsőre a már kívülről fújt várakoztató zene ugrik be, érdemes belegondolni, hogy hány órányi sorban állást úsztunk már meg életünk során a különféle ügyfélszolgálatok munkatársainak, na meg persze a technikának köszönhetően. Lássuk, mi mindenre volt szükség ahhoz, hogy ma már akár egy robot segítségével is gyorsan és hatékonyan intézhessük az ügyeinket.
Ma már a mélygarázsban, a metrón, az eldugott pinceklubok legbelső szegletében, de akár távoli kirándulóhelyek erdei tisztásain is élvezhetjük a 4G adta információs szabadság előnyeit. Objektív kutatások szerint a Magyarországon elérhető mobilinternet-hálózatok világviszonylatban is az élen járnak, miközben a hazai szakemberek már az 5G érkezésére készülnek.
Tavaly nyáron hirdette meg a Telenor második Accelerate programját, amelyen keresztül a legígéretesebb magyar startupoknak nyújt támogatást, hogy a cégek minél előbb kiléphessenek a nemzetközi piacra. Az idei „évfolyam” három nyertesével beszélgettünk arról, hogyan segítette őket a nemzetközi telekommunikációs cég kezdeményezése.
Míg a tavalyi év egyértelműen a robotok és az önvezető autók éve volt, idén más területeken várható jelentős fejlődés. Lássuk, minek örülhetnek 2018-ban a technológiai újdonságok rajongói.
Létezik egy program, mely az internet és a digitális eszközök bevonásával e-tanuló csoportba szervezi az elit budapesti gimnáziumok és a leszakadó régiók jobb sorsra érdemes diákjait. Hogyan működik a közös tanulás? – Egy január óta együtt dolgozó páros, a 17 éves Eszter, és a 13 éves Brigi vezetett be bennünket közös „tanulószobájukba.”
Újra itt munka meg az iskola, így reggelente megtelnek a tömegközlekedési eszközök, na meg az utak is. Az úticélunk felé zötykölődést megkönnyítheti, ha hasznos és szórakoztató appokat, az interneten fellelhető érdekes tartalmakat hívunk segítségül. Mutatjuk, merre érdemes indulni.
Az akcelerációs programokba való bekerülést komoly kiválasztási folyamat előzi meg, melyen csak az igazán életrevaló kezdeményezések, és a valós piaci igények kielégítésén alapuló vállalkozások juthatnak túl. A kiválasztottak előtt olyan lehetőségek nyílnak meg, melyekkel a cég hosszú távú fennmaradása és fenntartható fejlődése is megalapozható.
2017-re a beltéri lefedettség annyira erős lett, hogy a lakás összes részében – tehát a több fallal körülvett fürdőszobában és vécében is – elérhetővé vált a gyors internet-hozzáférés. Anonim toalettkvízünkkel arra keressük a választ, hogy mivel töltjük időnket ott, ahova a király is egyedül jár.
Tavaly robbanásszerű fejlődésnek indult a chatbotok alkalmazása. A jövőjük pedig még a sci-fi írók legmerészebb álmait is felülmúlhatja. Egy évtizeden belül megszabadíthatnak bennünket a lélekölő ügyintézéstől – mi pedig sokkal kellemesebb dolgokkal tölthetjük el az időt.
Okostelefonunk, legyen mégoly okos is, mégiscsak telefon marad. A telefonálás népszerűsége pedig csaknem töretlen – így nem véletlen, hogy (szigorúan szubjektív és szpojlerektől sem mentes) listánkban csupa filmtörténeti jelentőségű telefonbeszélgetés szerepel, sorsfordító csetelések helyett.
Két, egyetemről kimaradt, fiatal programozó éppen negyven éve regisztrálta a világ egyik legértékesebb márkanevét. A cég azóta 85 milliárdot ér – dollárban, története pedig ma is inspiráló példa az induló vállalkozások számára.
Minden gyerek előítélet nélkül születik, a hosszú évek alatt mégis a társadalom, neveltetés és a közösségi élet során észrevétlenül épülnek be a sztereotípiák, az elvárások másokkal szemben. A toleranciára való nevelést és ön-nevelést, valamint a világra való nyitottságot folyamatosan lehet tanulni, sőt ha idejekorán elkezdjük, az egész jövőnket meghatározó, életre szóló élményt szerezhetünk ezzel: a középiskolás csereprogramoktól kezdve a külföldi önkéntes szolgálatokon át, egészen a nemzetközi szakmai programokig.
Úgy tűnhet, manapság a csapból is a digital bullying folyik, ami lefordítva nagyjából online zaklatást, megfélemlítést jelent. Ám a témáról nem lehet eleget beszélni, főleg, mert sokan még mindig a gyermekek internettől való tiltását tartják a leghatékonyabb megoldásnak, pedig ezzel több kárt okozhatunk mint hasznot.
Ma már kevesen lepődnek meg azon, ha egy turisztikai csomópont zsivajába vagy egy nyaralóhely csendjébe diszkrét drónzümmögés vegyül, valamint a Facebookon posztolt, madártávlatból készített videók is egyre gyakoribbá váltak. Azonban a drónok Usain Boltjairól és a drónversenyzésről egyelőre kevés információ lebeg a köztudatban, pedig a belső nézetből végigizgult száguldás akár a technikai sportok csúcsáig is felrepülhet.
Hiába a világmegváltó ötletek és a kezdeti lelkesedés, ha a startupok alapítói nem rendelkeznek kellő rutinnal és megfelelő háttérismeretekkel az üzleti életben. A statisztikák szerint az induló vállalkozások fele öt éven belül elbukik. A túlélők azonban jó eséllyel sikerre viszik cégüket. De hogyan kerülhetünk utóbbiak közé?
Ezek a mondatok ismerősek lehetnek azoknak, akik feltöltőkártyás konstrukcióban használják a telefonukat: nekik sokáig az volt a legfontosabb, hogy előre meghatározott költségek mellett tudjanak telefonálni, sms-ezni.
Sokan úgy gondolják, amint kiteszik a lábukat az országból, máris oda kell figyelniük arra, hogyan használjuk a telefonjukat. Azonban jó tudni, hogy évről-évre csökkennek a roamingdíjak, különösen az EU-n belül, és a mobilszolgáltatók is külön roaming csomagokat kínálnak az utazóknak. Így ma már nem kell lemondani külföldön sem a telefonálásról és mobilinternetezésről.
A hagyományos tévénézés sok évtizeden át nem talált kihívóra, mostantól azonban a nézők egyre inkább a saját irányításuk alá vonhatják azt, hogy mikor, mit, és min szeretnének megtekinteni.
Az oldalon elhelyezett tartalom a Telenor Magyarország közreműködésével jött létre, amelynek előállításában és szerkesztésében a hvg.hu szerkesztősége nem vett részt.