Martin György maradt a pólósok elnöke

1 perc

2004.12.05. 16:00

Martin megbizatása négy évre szól. A küldöttek közül 95-en voksoltak rá, s 70-en támogatták az ellenjelöltet, Dala Tamást.

A Magyar Vízilabda Szövetség rendkívüli közgyűlésén az eddigi elnök beszámolójában megerősítését kérte, hangsúlyozva, hogy az elnökséget ért vádakkal szemben nemcsak az állami pénzek megszerzésére törekedtek, hanem a szponzori bevételek növelésére is. Beszámolója szerint az elmúlt négy évben a szövetség összbevételének 72 százaléka folyt be szponzori forrásból. Ez az összeg hozzávetőlegesen 1 milliárd forint körül van - mondta Martin György, aki hozzáfűzte, hogy 2004-re a jelentős, több tízmilliós kinnlevőségek ellenére szerény nyereséggel számol.

A küldötteket leginkább érdeklő tételekről szólva megemlítette, hogy az eddigi főszponzor ING Biztosító Rt. 2004 és 2006 között 140-146 millió forinttal támogatja a szövetséget, az Aréna további négy évre ellátja sportszerekkel a válogatottakat, a Malévval kötött megállapodás a jövő esztendőre 40 milliós segítséget jelent, a Zwack és a HP Magyarország támogatása együttesen mintegy 45 millió forint plusz áfáról szól, s a Porsche Hungária 20 millióját is a biztos szponzori pénzek közé sorolta.

Dala Tamás , a volt sokszoros válogatott pólós, a Nemzeti Sportuszodák igazgatója ellenjelölti minőségében mindenek előtt az utánpótlásképzés, a vízilabda-iskolák továbbfejlesztésének fontosságáról beszélt, leszögezve, hogy eddig játékosként a pólóból élt, ezután pedig, ha megválasztják elnöknek, a pólóért szeretne élni, tenni. Ehhez lehetséges plusz szponzori forrásként a Wallis cégcsoportot nevezte meg, amelytől évi 50-80 millió forint támogatás érkezhet, s ezt a summát akkor is szeretné a magyar pólóba "behozni", ha nem mellette dönt a közgyűlés.

A vezetésváltást szorgalmazók élén álló Bodnár Zsigmond, a Domino-BHSE szakosztályelnöke Dala Tamás programja mellett érvelve fogalmazott meg kritikákat a Martin György vezette elnökségnek címezve, ám a voksolás végeredménye szerint hiába. A változtatás szándéka erős kisebbségben maradt, különösen azt követően, hogy az elnökség tagjaként szót kérő háromszoros olimpiai bajnok Gyarmati Dezső elutasította a "megosztó akarat" jelentkezését. Úgy fogalmazott, hogy méltatlan lenne a magyar pólóhoz egy sikeres, hibáktól ugyan nem mentes, de jól működő vezetést leváltani.