Egy genetikai mutáció miatt szokatlan a színe az elfogott, majd elengedett madár tollazatának.
A Száz Völgy Természetvédelmi Egyesületnél először nem akartak hinni a szemüknek, amikor kiderült, hogy milyen madár akadt a hálóba a madárvártán. Gyűrűzőjük, Bátky Kolos egy olyan füsti fecskét fogott, amely szinte teljesen hófehér volt, csupán egy-két szárnytollán van sötétebb szín.
Mint a Facebookon írják, a különleges fecskének úgynevezett leucizmusa van, amely megakadályozza, hogy a pigment, különösen a melanin, a madár tollán egyenletes eloszlásban helyezkedjen el. Ez gyakran fehér foltokat, halvány színeket eredményez, és az ilyen genetikai mutációval rendelkező egyednek nincsenek normál, klasszikus, a terepi útmutatókban bemutatott tollazatszínei.
Hozzátették, hogy a leucizmus nem keverendő össze az albinizmussal, utóbbi ugyanis teljesen fehér külsőt és piros szemeket okoz. Megjegyezték azt is, hogy a szokatlan tollazatú füsti fecskét természetesen a befogása óta már elengedték, így társaival együtt hamarosan elindulhat Afrika felé.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?
Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?