A Buffalo folyó mentén vizsgálták a csomagolásokat, közel 2000 darabból 17 százalék a PepsiCo termékeiből származott.
Beperelte New York állam a PepsiCo-t a Buffalo folyó mentén található műanyagszennyezés miatt, amellyel a cég állítólag károsítja a víz élővilágát is, írja a BBC. A per szerint a cég a probléma legnagyobb okozója.
A cég szóvivője azt közölte a BBC-vel, hogy a vállalat átláthatóan jár el a műanyaghasználat csökkentése érdekében. A PepsiCo a világ második legnagyobb élelmiszeripari vállalata, és számos más nagyvállalatot is perbe fogtak a helyi hatóságuk a környezetre gyakorolt hatásuk miatt, múlt héten többet között a Coca-Colát, a Danone-t és a Nestlé-t is gyanúsítják azzal, hogy félrevezető állításokat fogalmaztak meg a műanyag palackjaikról.
A vállalatokat „zöldmosással” vádoljak, azaz amikor környezetbarátabbnak, zöldebbnek vagy fenntarthatóbbnak állítanak be valamit, mint amilyen az valójában. Ezzel a cégek félrevezethetik a fogyasztókat, akik azt remélik, hogy az ilyen termékek választásával segíteni tudnak a bolygón.
A Buffalo folyó mentén 13 helyszínen gyűjtöttek össze mindenféle hulladékot és vizsgálták meg, ebben pedig a PepsiCo egyszer használatos műanyag csomagolásai jelentek meg legnagyobb számban. A 1916 darab szemét 17 százalékát tették ki. De jelentős résztben a McDonald’s és a Hershey’s csomagolásai is.
New York állam szerint a PepsiCo legalább 85 különböző italmárkát és 25 snack-étel márkát gyárt, termel és csomagol, amelyek túlnyomórészt egyszer használatos műanyagban kerülnek forgalomba. A Pepsi közleményében azt írta, hogy komolyan gondolja a műanyagcsökkentést és a hatékony újrahasznosítást.
Hozzátették, hogy ez egy összetett kérdés, amelyhez vállalkozások, önkormányzatok, hulladékcsökkentő szolgáltatók, közösségi vezetők és fogyasztók bevonására is szükség van.
A perben azt állították, hogy Buffalo város ivóvízellátásában mikroműanyagokat mutattak ki, amelyek a reprodukciós zavaroktól kezdve a bélgyulladáson át a neurotoxikus hatásokig számos káros egészségügyi hatást okozhatnak.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
„Mi az vagyunk a táplálékkiegészítésben, mint a Barcelona fociban”
Fitneszgépekkel kezdtek, majd áteveztek a táplálékkiegészítők világába, azóta pedig már fehérjét, shakereket, vitaminokat és sportruházatot is árulnak. Hogyan lett a BioTechUSA kis magyar családi vállalkozásból vezető piaci szereplő és mik még a céljaik?