A hőség elsősorban az idős emberek számára veszélyes.
A hőhullámok jelentős hatást gyakorolnak a halálozásra Franciaországban a nyári időszakokban. Csaknem 10 év leforgása alatt – 2014 és 2022 között – összesen 30-35 ezer ember halálát lehet összefüggésbe hozni a forró időjárással – közölte pénteki sajtótájékoztatóján Guillaume Boulanger, a francia közegészségügyi hivatal kutatója.
Franciaországban május vége óta nyári hőmérsékleteket mérnek. A meteorológiai szolgálat előrejelzései szerint júniustól augusztusig a megszokottnál nagyobb meleg várható.
Kutatások azt igazolják, hogy a klímaváltozás különösen gyors Európában, és ez hozzájárul ahhoz, hogy egyre több hőhullám jelentkezik nyaranta.
A francia közegészségügyi hivatal komplex modellek alkalmazásán alapuló vizsgálatában arra a fontos megállapításra jutott, hogy a hőség okozta halálozások csaknem háromnegyede nem konkrétan a kánikulák ideje alatt következtek be. A hatóságok viszont rendszerint csak az igazán extrém hőhullámok idejére koncentrálnak a kommunikációt és a közegészségügyi intézkedéseket illetően, és ezzel összességében alábecsülik a hőség általános egészségügyi, azon belül is különösen a halálozásra gyakorolt következményeit.
Bár nem kétséges, hogy a legnagyobb kockázatnak a legidősebbek vannak kitéve, a kutatásból az is kiderült, hogy a hőség minden korcsoportban szed áldozatokat: a kánikulához köthető halálozások mintegy harmada a 75 év alattiak körében következett be.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Ítéletidőt várnak péntek délutánra – ezt ne tegye, ha jön a vihar és villámlik
Tetőzik a kánikula, viharok jönnek
MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát
A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.