A szervezet szerint valójában nem folytattak le megfelelő alaposságú engedélyezési eljárást.
Ahogy arról május közepén beszámoltunk, folytatódhat a luxusberuházás a Fertő tónál: a part mentén 445 méter hosszan épül összefüggő házsor. Emiatt a Greenpeace ismét bírósághoz fordul.
Miután az illetékes kormányhivatal kénytelen volt visszavonni a 2022 karácsonya előtt kiadott környezetvédelmi működési engedélyt,
egy korlátlan időre szóló, 20 helyett 26 apartmanházat magában foglaló új engedélyt adtak ki, a Greenpeace véleménye szerint a szakhatósági engedélyezésnek nem megfelelően.
A Natura 2000 besorolású területen megkezdett Fertő tavi beruházást – amelynek keretében nagyjából 34 ezer négyzetmétert terveztek beépíteni – az osztrák sajtótól kezdve a Greenpeace-en át Pumped Gabóig már korábban is sokan bírálták, többek közt Litkai Gergely is.
Sikerült megszüntetni a természet zavaró jelenlétét − Litkai Gergely új videója a Fertőről
Újabb vicces és egyben megrázó videót készített Litkai Gergely és a Greenpeace a Fertőn zajló beruházásról. A humorista egy évvel a legutóbbi Fertő partról szóló bejelentkezése után ismét a helyszínre látogatott, ahol megállapította, hogy az álom valóra vált: az építkezéssel sikerült megszüntetni a természet zavaró jelenlétét a nemzeti parki területen.
Az engedélyt immár korlátlan időre hosszabbították meg, hogy ne kelljen bizonyos időközönként felülvizsgálni. A Greenpeace véleménye szerint csak úgy lehetett ilyen sebességgel új környezetvédelmi működési engedélyt kiadni, hogy
valójában nem folytattak le megfelelő alaposságú engedélyezési eljárást, amire a bíróság kötelezte a kormányhivatalt.
A Greenpeace szerint a mostani keresetükben bizonyítják, hogy nem volt nagy vizsgálódás, csupán még egy kicsit bővítették a beépítést, és hozzácsaptak pár oldalt a korábbi engedélyhez. A beépítendő területet először közel 50 százalékkal növelték, és a házak mennyiségét 20-ról 26-ra emelték úgy, hogy ezt a változást nem vették figyelembe az engedélyezésnél, mintha a beépített terület és a házak gyarapodása nem befolyásolná a környezetterhelést. Pedig korábban a vízügyi szakhatóság a tó további élete szempontjából alapvető kérdést vizsgálva leírta, hogy „a létesítés, üzemeltetés és az esetleges felhagyás során a felszíni és felszín alatti víz káros szennyeződéssel nem veszélyeztethető”.
A szervezet szerint az nem kérdés, hogy a tó vize szennyeződni fog, és a megnövekedett méretek miatt még nagyobb mértékben,
hiszen az összes lebetonozott, burkolt felületről – például a hatalmas, közel 1000 férőhelyes parkolóból, és az öntözött füves területekről – származó szennyvizet mind a meglévő lagúnába vezetik be (bár olajszűrés történik majd előtte), amely természetes összeköttetésben áll a tó vizével.
A szervezet szerint az újabb engedély nem foglalkozik azzal az alapvető kérdéssel sem, hogy a Magyarországon érvényes jogszabályok alapján tilos építkezni tavak, folyók ún. parti sávjában.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
„Elájult, és akkor jött rá, hogy valami nem stimmel” – Kösz, jól: kiégés és stressz a magyar munkahelyeken
<strong>Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő</strong>? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? <strong>Mi a közös Karácsony Gergelyben és Donald Trumpban?</strong> A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.