Az ügyészség úgy döntött, hogy a zöld szervezet aláássa az Oroszországi Föderáció alkotmányos rendjének alapját és biztonságát.
Nemkívánatosnak nyilvánította pénteken az orosz főügyészség a Greenpeace nemzetközi környezetvédő szervezet oroszországi tevékenységét. A hatóság arra hivatkozott, hogy a zöldszervezet tevékenységét "politikai álláspontok aktív népszerűsítése" kíséri, illetve megpróbál beavatkozni az állam belügyeibe, ez pedig veszélyezteti az ország alkotmányos rendjét. A főügyészség döntése a nonprofit szervezetre, és a nemzetközi alapítványra is vonatkozik.
A főügyészség szerint a Greenpeace információs kampányokkal és nem engedélyezett akciókkal negatívan befolyásolja a közvéleményt,
gyakran akadályozza az orosz kormányzati programok, az ország számára előnyös infrastrukturális és energetikai projektek megvalósítását.
A közlemény értelmében a Greenpeace Alapítvány külföldi ügynökök tevékenységét finanszírozza, és az orosz törvények módosítását követeli, a társadalmi-politikai helyzet destabilizálására és alkotmányellenes hatalomváltásra törekszik az országban. Az orosz igazságügyi minisztérium idén márciusban külföldi ügynökké minősítette a Természetvédelmi Világalapot (WWF) is.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát
A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.