Ciprus közelében összesen hét bálna pusztult el az elmúlt napokban.
Négy bálnát mosott partra a tenger múlt csütörtökön Cipruson, amik közül hármat sikerült visszaterelni a nyílt vízre, de egynek az életét nem tudták megmenteni – írja az Euronews. Egy nappal később újabb hat állatot találtak holtan, de azt egyelőre nem tudni, azonosak lehetnek-e a visszaengedett egyedekkel.
A másfél-két méter hosszú, akár három tonnás Cuvier-féle csőröscetek ritkán figyelhetők meg Ciprus partjainál és soha nem tapasztaltak még ilyen mértékű pusztulást. Úgy tűnik, ennek oka a két héttel ezelőtti törökországi földrengés lehet, ugyanis a bálnák kommunikációja és tájékozódása is a hanghullámok terjedésén alapul. Ezeket pedig minden olyan hatás befolyásolja, ami a tenger természetes hangját megzavarja, ideértve a haditengerészeti gyakorlatokat és a földrengéseket is. Az állatok halálának utát vizsgálják a kutatók, ehhez mintát vettek az elpusztult bálnákból.
Nyitóképünk illusztráció.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Világmegváltásból a pusztulat felé kanyarodik el az üzleti világ
A következő elnöki ciklus az Egyesült Államokban jelentős változásokat ígér politikai és a gazdasági világban egyaránt. Donald Trump lehengerlő győzelmére már most ugranak a cégek, joggal remélvén, hogy mostantól nem kell drága és macerás környezetvédelmi és szociális inkluzivitási kérdésekkel foglalkozni, hanem Trump filozófiájával összhangban a profitmaximalizálásra koncentrálhatnak.