Műanyag palacktól leselejtezett hűtőszekrényig van ott minden.
Drámai látvány napjainkban a Drina folyó a bosznia-hercegovinai Višegradnál: műanyagpalackokból, rozsdás fémhordókból és leselejtezett hűtőszekrényekből összeállít szemétszőnyeg lebeg a felszínén, amíg a szem ellát.
A Deutsche Welle megszólaltatott egy helyi környezetvédő aktivistát, aki szerint úgy halmozódhatott fel ilyen elképesztő mértékben a hulladék a folyón, hogy az elmúlt napokban nagy esőzések voltak az országban, mely megemelte a Drina vízszintjét, és a környező vizeken lebegő szemét is belemosódott a folyóba.
A felhalmozódott hulladékot Višegradnál 10 ezer köbméternyire becsülik, és akár hat hónapba telhet amíg mindet begyűjtik.
Tons of trash has turned this Balkan river into a floating garbage dump. pic.twitter.com/E26XnNv5rk
— DW News (@dwnews) January 23, 2023
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?
Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?