A problémát a szolgáltató szerint egy egyelőre kipusztíthatatlan vasbaktérium okozza.
„Tájékoztatásul közlöm Önökkel, hogy az ivóvízminőség-javító beruházás után a víz nem fogyasztható” – idézi a szigetvári polgármester vasárnapi közleményét az ATV.
Vass Péter, Szigetvár ellenzéki polgármestere arról tájékoztatta a lakosságot, hogy nem tud mit tenni, a problémát jelezte a szolgáltatónak és a körzet országgyűlési képviselőjének is, de érdemi előrelépés azóta sem történt, leszámítva egy sikertelen próbálkozást.
Márpedig a vízzel komoly gondok vannak, ugyanis ami a csapból kifolyik az egy zavaros, üledékes folyadék, ami ráadásul még büdös is és a forralás sem segít rajta, így a helyi lakosok a főzéshez, a fürdéshez és a fogmosáshoz is ásványvizet használnak már vagy fél éve.
A polgármester mindehhez azt is hozzátette, hogy a vízzel nem nagyon volt baj egészen addig, amíg egy állami cég, egy állami beruházás keretében neki nem látott megjavítani a minőségét.
A szolgáltató területi vezetője arról beszélt, hogy jelenleg a felújított rendszer tesztüzeme fut és azt is elmondta, hogy tudják már, mi okozza a problémát, vasbaktérium van a kútban, amit többszöri fertőtlenítéssel sem tudtak eddig eltávolítani.
Szakértőt is bevontak a munkába, összedugta a fejét az önkormányzat, az üzemeltető, a technológus, de a kivitelező felelőssége, hogy megfelelő vizet biztosítson a lakosság részére. Az üzemigazgató azt is elmondta, hogy
a munkát így nem tudják átvenni, és nem is fogják addig, ameddig nem lesznek fogyasztásra alkalmasak a vízminták.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Semmit nem csináltak a magyar városban az ivóvízzel, de felvettek rá 1,3 millió eurót
Magyarországon többnyire nem mérgező az ivóvíz
"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is
Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.