Összesen több mint 3,2 millió tonna hulladék keletkezett a hazai településeken tavaly.
Fejenként 336,11 kilogramm hulladékot termelt minden egyes magyar tavaly – derül ki a Magyar Energia és Közmű-szabályozási Hivatal hulladékgazdálkodási összesítéséből. E szerint
3 270 586 tonnányi hulladékot gyűjtöttek össze a településekről a szolgáltatók 2021-ben,
ennek nagy részét, 2 414 738 tonnát továbbra is vegyes hulladékként. Az ide tartozó hulladék 32 százalékát hasznosították, 60 százalékát ártalmatlanították, a maradék 8 százaléka pedig „a hulladék jellegéből adódóan keletkező technológiai veszteségből, illetve az ideiglenes tárolásra került mennyiségekből tevődik össze” – írták a hivatal honlapján.
Így lesz a hulladékból hőenergia - a Fővárosi Hulladékhasznosító Műben jártunk
Az energiaválság miatt felértékelődik az alternatív energiaforrások jelentősége, ezzel a hulladékhasznosítás szerepe is. Európa harminc legnagyobb hulladéktüzelésű erőműve között szerepel a Fővárosi Hulladékhasznosító Mű, ami Magyarország egyetlen ilyen létesítménye. A hvg.hu Fancsalszki Róbert, a Hulladékhasznosító Mű üzemvezetőjének segítségével járta végig a hulladék útját.
A közleményből az is kiderült, hogy a hulladék „74 százaléka vegyes, 10 százaléka bio- és zöld, 7 százaléka csomagolási, 5 százaléka lom, 1 százaléka üveghulladék volt, 3 százaléka pedig az egyéb kategóriába tartozott”.
A hatóság jelezte, hogy a hulladék mennyisége a 2018-ig tapasztalható emelkedő tendenciával ellentétben 2019 óta csak minimálisan növekszik.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Hulladékszállítás: Több tízmilliárd forint is kikerülhet a főváros felügyelete alól
Van, aki egy gilisztás komposztálóval indul el a hulladékmentes életmód felé – videó
„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?
Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?