A drónfelvételen már felsejlenek a majdani 170 kilométer hosszú épület alapjai.
Drónfotón mutatták meg, ahogy földgyaluk és markolók már ássák Szaúd-Arábiában a 170 kilométer hosszúságúra tervezett, egy vonalban fekvő óriásvárosnak az alapjait. A The Line nevű futurisztikus beruházás a Neom fejlesztés része.
A világ egyik új csodájaként beharangozott 500 méter magasságú, foncsorozott burkolatú óriás épületkomplexum a tervek szerint 9 millió embernek adna otthont.
A felvételekről beszámoló Dezeen.com szerint a képeken a város alatti közlekedési rendszer vonala is látszik.
A projekt igazgatója szerint a projekt “forradalmasítani fogja életmódunkat”, és zérókibocsátású lesz. Szakértők azonban szkeptikusak a sivatagba álmodott megaváros élhetőségét és fenntarthatóságát tekintve, és a megalomán fejlesztés társadalmi hatásaival kapcsolatban is merültek fel kérdőjelek.
Az ALQST szaúdi emberi jogvédő szervezet szerint a projekt által érintett területeken élők kitelepítése miatt nem mindenki van oda a fejlesztésért. Voltak, akik tiltakoztak, október elején három embert halálra is ítélt emiatt a szaúdi különleges törvényszék.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
170 kilométer hosszú várost épít Szaúd-Arábia, 9 millió ember élhet majd benne
Lovas Rozi: Forgattam még egy nagyjátékfilmet, nulla forint gázsiért. Úgy fogom fel, ez a mi lázadásunk
Kiugróan jót csinálni nem lehetőség, hanem az életben maradáshoz szükséges feltétel – mondja a barátaival független színházat, a Loupe Színházi Társulást alapító Lovas Rozi, aki Herendi Gábor állami támogatás nélkül készült, Futni mentem című filmjében szerepel.