A felkorbácsolt Elba hullámai vízzel borították be az utasokat. Hárman meg is sérültek.
Három ember megsérült, amikor a heves szél által felkorbácsolt hullámok betörték egy vízibusz szélvédőüvegeit a hamburgi kikötőben. A Tollerort nevű átkelőhajó az Elbán hajózott, amikor a baleset történt csütörtökön reggel. Az esetről az egyik utas videófelvételt is készített – derül ki az NDR beszámolójából.
A videón az látható, ahogy egy nagyobb hullám betöri az üveget, vízzel borítja be a hajó belsejét és az utasokat, akik csurom vizesen menekülnek.
A sérült utasok közül egyet a kitörő ablaküvegek sebesítettek meg – őt kórházba vitték –, ketten könnyebb sérüléseket szenvedtek, de mind a hárman képesek voltak saját erejükből elhagyni a járművet, sőt a legelöl ülőt meg is szólaltatta az északnémet közszolgálati adó.
A Titanic film egyik jelenetére emlékeztette az esemény – számolt be a vágásokat szenvedő utas, Dirk Papendorf –, de azt is mondta, hogy nem tartott attól, hogy a hajó elsüllyedne. Ő egyébként pont azért ült az első széksorokba, hogy gyönyörködhessen a szokatlanul nagy hullámokban.
A hajót üzemeltető társaság vezetője szerint még soha nem volt példa ilyen balesetre. A viharos időjárás miatt – a térségben az Ylenia nevű vihar tombol – eleve csak a nagyobb átkelőhajókat engedték kifutni. A baleset okait, és hogy miért törtek be a hajó ablakai, a rendőrség is vizsgálja.
A térségben egymást követik a heves viharok, az Ylenia után a Zeynepet várják, heves esőzésekkel és orkán erejű – akár 160 kilométer per órás – széllel. Figyelmeztetést is kiadtak a hatóságok, fennakadásokra számítanak a közúti és a vonatközlekedésben is.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?
Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?