Tlalamba, a négyéves leopárd a "legkeresettebb állat" a digitális zsetonok iránt érdeklődők körében.
Vadállatok digitális zsetonjait árverezi el egy állatvédő szervezet, hogy pénzt gyűjtsön a dél-afrikai Djuma vadrezervátum számára.
A vadvilágot bemutató streamingszolgáltató, a WildEarth bocsátja ki 25 kiemelkedő állat nem helyettesíthető tokenjeit (NFT). Ilyen állat például Tlalamba, a négyéves leopárd, két kölyök anyja. Jelenleg ő a "legkeresettebb állat" a digitális zsetonok iránt érdeklődők körében.
Az NFT alapja az ERC-721, a blokklánc-technológia, amely a digitálisan generált "kriptoalkotások" értékesítését teszi lehetővé egyedi digitális zsetonok formájában, amelyek igazolják a tulajdonjogot. Egy ilyen token, sosem lesz leválasztható attól a digitális tartalomtól – videótól, mémtől, virtuálisan létező műalkotástól –, amihez hozzákapcsolták. Ebből következik, hogy az NFT olyan, mint egy a digitális alkotáshoz társított, eredetiséget igazoló tanúsítvány.
A vadállati NFT-k vásárlói egy applikáción keresztül érhetik el az állatok képeit, videóit, a róluk szóló információkat és beszélhetnek más NFT-tulajdonosokkal. Szavazhatnak Tlalamba kölykei nevében és elsőbbséget élveznek az ő jövőbeli NFT-ik megvásárlásakor.
Minden egyes NFT 200 dollárba (61 ezer forintba) kerül. Eddig több mint ezer eladás történt és 16 ezer dollár (4,9 millió forint) gyűlt össze a Djuma vadrezerátum számára. A bevétel negyven százalékát kapja az állatok élőhelyének fenntartója.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
35 egyede van a legritkább gibbonfajnak, és ez óriási siker
Egy új törvényjavaslat szerint akár két év börtönt is kaphatnának az állatviadalok nézői
MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát
A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.