Volt, aki 43 év után fejezte be a Kéktúrát.
Tavaly minden eddiginél többen, összesen 31 460-an vágtak bele a Kéktúrába – írta a Magyar Természetjáró Szövetség. Éves összehasonlításban negyedével nőtt a túrázók száma, háromnegyedük az Országos Kéktúra (OKT) teljesítését tűzte ki célul, az 540 kilométer hosszú Rockenbauer Pál Dél-Dunántúli Kéktúrát 4337-en kezdték el, míg a 870 km hosszú Alföldi Kéktúrán 2943-an indultak útnak.
Az útvonalat sikeresen teljesítők száma is megdöntött minden eddigi rekordot: a három kéktúrán összesen 992-en gyalogoltak végig. Közülük az 1170 km hosszú OKT-t éves összehasonlításban tavaly 50%-kal többen, vagyis 584-en teljesítették. A leggyorsabb túrázó 31 nap alatt járta be az utat, míg volt, aki 43 éve bélyegezte az első lenyomatot az igazolófüzetébe.
A többi túraútvonal népszerűsége is nőtt: a Rockenbauer Pál Dél-Dunántúli Kéktúrát összesen 250-en teljesítették, az Alföldi Kéktúrán 158-an értek végig. Olyan túrázó is akadt, aki egy év alatt 2580 km-t gyalogolt, és mindhárom kéktúrát teljesítette.
Ha kedvet kaptak a Kéktúra teljesítéséhez, a pecsételőhelyeket itt találják.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között
Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.