2030-ra a magyarországi áramtermelés 90 százaléka szén-dioxid-mentes lehet, de ebben a kormány vajmi kevés szerepet szán a szélenergiának, sőt környezetvédelmi szempontból kockázatosnak is tartja azt.
A szélenergia termelése komoly környezetvédelmi kockázatokat hordoz – derül ki Schanda Tamás Jánosnak, az Innovációs és Technológiai Minisztérium államtitkárának Ungár Péter LMP-s országgyűlési képviselő kérdésre adott válaszából a kormány álláspontja. A zöld politikus arra kérdezett rá a parlamentben, hogy tervezi-e a kormány újragondolni a hozzállását a szélenergiához.
A válasz szerint a megújuló energiák esetében a technológiai és fizikai feltételeket egyszerre kell vizsgálni. Az erőművek fejlődése és az azzal összefüggő költségcsökkentés terén is a napenergia alkalmazásban várható jelentősebb előrelépés.
Schanda Tamás János hozzátette, a kormány célja, hogy az országban előállított villamos energia az atomenergiából és a megújuló energiából és napenergiából származzon. Ezek együttes használatával 2030-ra a magyarországi áramtermelés 90 százaléka szén-dioxid-mentes lehet.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Rövid időn belül jóval olcsóbb lehet a szélenergia
A világ legnagyobb részén már a nap- és a szélenergia a legolcsóbb
Demján Sándor álmodott egy várost a Westend mellé, most örököseinek kell dönteniük arról, megvalósul-e
Demján Sándor új városrészt teremtett volna a Westend folytatásaként. A projekttel eddig kiváró örökösei most válaszút elé érkeztek, miután Lázár János 99 évre magánfejlesztőkre bízná a szomszédos állami ingatlanokat.