Egy új szabályozás szerint már nem minősül eutanáziának, ha a vágóhídra küldenek egy sportlovat. Az elmúlt két évben négyezer ló végezte így.
Kikerülnek az élelmiszerláncból a versenylovak Nagy-Britanniában – írja a BBC. A brit lóversenyszövetség új szabályozása megtiltja, hogy az egykor sportlóként bejegyzett állatokat eutanázia után feldolgozzák.
A BBC év eleji kutatása szerint csak 2019 és 2021 között több mint négyezer brit és ír versenyló került be az élelmiszeriparba. Az állatok trénerei és tulajdonosai rendszerint sérülések után döntöttek úgy, hogy elaltatják és eladják a lovakat.
Az új szabályozást nemcsak etikai szempontból üdvözli a lovasszakma, hanem azért is, mert a sérült állatokat így kezelhetik olyan gyógyszerekkel, amelyeket eddig nem adtak volna nekik a gazdáik, mert utána nem lettek volna alkalmasak emberi fogyasztásra.
Az állatok eutanáziáját továbbra is végezhetik a vágóhidak, de nem árusíthatják el a tetemeket az élelmiszeriparnak. A brit lóversenyszövetség célja, hogy a szabályozás nemzetközi normává váljon.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Idén megépül a kisvárdai lórehabilitációs központ, de termálvíz nem lesz benne
Kutatók kipróbálták, hogy reagálnak a lovak, ha úgy beszélnek hozzájuk, mint a kisgyerekekhez
Elillant történelem és babonamentes tűzvédelem – megnéztük a felújított Notre Dame-ot
Párizs székesegyháza fényesebben ragyog, mint valaha, de az évszázadok alatt felhalmozódott kosszal együtt mintha a történelmét is lemosták volna róla. Bár a felújítás még nem ért véget, ha a belső tér már nem változik, akkor az évtizedek múlva sebtében idelátogató turista azt se fogja tudni, mi történt az elmúlt öt évben a templom körül.