Az Amazon alapítója mellett más milliárdosok és alapítványok is beszálltak, összesen ötmilliárd dollárt szánnak a következő évtizedben klímavédelemre.
Egymilliárd dolláros, átszámítva több mint háromszázmilliárd forintos felajánlást tett Jeff Bezos, az Amazon alapítója a klímaváltozást elleni küzdelem részeként, írja az MTI. Az összeget az általa létrehozott Bezos Earth Fund fogja szétosztani kiemelten veszélyeztetett térségeknek, például a Kongó-medence, az Andok és a Csendes-óceán élővilágának és helyi közösségeinek védelmére. Célja, hogy 2030-ra az élővilág 30 százalékát védett területté lehessen nyilvánítani.
Bezos állítása szerint akkor ébredt rá a Föld törékenységére, amikor júliusban a világűrben járt űrvállalata űrhajóján és visszanézett a bolygóra.
A kezdeményezés értékét megötszörözte, hogy Bezos mellett nyolc további magánalapítvány is csatlakozott ahhoz, köztük Michael Bloomberg alapítványa vagy az esőerdők védelméért küzdő Rainforest Trust. A felajánlásokat a New York-i ENSZ-közgyűléssel párhuzamosan futó klímahét alkalmából tették a milliárdosok.
A felajánlók azt állítják magukról, hogy ez az eddigi „legnagyobb magánalapítványi elkötelezettség a biológiai sokféleség megőrzése mellett”.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Jeff Bezos megköszönte az Amazonnál gürizőknek, hogy finanszírozták az űrutazását
Bezos támadásba lendült, kifúrná Muskot a NASA egyik legfontosabb missziójából
„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?
Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?