Az elképzelés a klímaváltozás miatt született, hiszen egyre zsugorodik a kávéültetvények területe.
Megnehezíti az éghajlatváltozás a jó kávé termesztését, azonban Finnországban mintha már meg is találták volna a megoldást: növényi sejtekből, bioreaktorban próbálkoznak kávétermesztéssel – írta meg a fastcompany.com.
Az elképzelés a laboratóriumban kifejlesztett ételek készítési modelljét veszi alapul: a kávé növényi sejtjeit laborban tenyésztették, majd tápközeggel töltött bioreaktorokba helyezték, hogy ott növekedhessenek. Kávét laborban nevelni azonban könnyebb, mint húst, hiszen a növényi sejtkultúrák sokkal kevésbé bonyolultak, mint az állati sejtek.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
„Egy jó baristának nemcsak jó kávét kell készíteni”
Index: Budapesten kávézgatott szombat este Arnold Schwarzenegger
Pisszeghet, sípolhat, szisszenhet és pöföghet a befőttesüveg, de pont ez a jó: így fermentáltunk savanyú káposztát
Csodás vitamin- és tápanyagbombával kényeztethetjük a mikrobiomunkat a téli ínség idején, ha fermentált ennivalókat fogyasztunk. Többek között savanyú káposztát is készíthetünk ezzel a módszerrel – elmondjuk, hogyan érdemes csinálni lépésről lépésre, mit kell tudni a sózásról, fűszerezésről, hogyan kombináljuk az alapanyagokat, és mire figyeljünk különösen az erjesztés során.