Az élőlény gombócokba rendeződik, így lesz belőle „óriás” mohaállat. Ökológiai szempontból nem valószínű, hogy problémát jelent.
A Dunából is előkerült egy óriás mohaállat, ahhoz hasonló, amilyet korábban a Tisza-tóban is láttak – írta meg a Pecaverzum nevű honlap.
Az óriás mohaállat nevével ellentétben parányi élőlény, attól lesz nagy, hogy gombócokba rendeződik. A Dunából kifogott példány szombaton került elő, a megtaláló úgy fogalmazott:
az állaga undorító volt, zselés, kocsonyás.
A Magyar Haltani Társaság (MHT) elnöke a képeket látva megerősítette a portálnak, hogy valóban egy óriás mohaállatot sikerült kifogni a Dunából, a Pilismaróti-öböl sporthorgászatra kijelölt, 8-as számú helyén.
„Nem tudunk róla, hogy ökológiai szempontból jelenleg problémás lenne” – fogalmazott Harka Ákos.
Egy 2013-ban közreadott, Állatrendszertani gyakorlatok című kiadványa szerint Magyarországon a mohaállatoknak (Bryozoa) tíz faja él. Ebbe már beleszámították a Mississippi vidékén őshonos óriás mohaállatot is, melyet hazánkból elsőként 2011-ben fogtak ki a Ráckevei (Soroksári)-Dunából. Ennek a fajnak került elő ivadékhalászat közben egy jelentős méretű, nádszálra rögzült telepe 2020. július 28-án, a Tisza-tó részét képező Tiszafüredi-Holt-Tisza szabadstrandjának a várostól távolabb eső végén.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Lovas Rozi: Forgattam még egy nagyjátékfilmet, nulla forint gázsiért. Úgy fogom fel, ez a mi lázadásunk
Kiugróan jót csinálni nem lehetőség, hanem az életben maradáshoz szükséges feltétel – mondja a barátaival független színházat, a Loupe Színházi Társulást alapító Lovas Rozi, aki Herendi Gábor állami támogatás nélkül készült, Futni mentem című filmjében szerepel.