A rákospalotai hulladékégető képeit, a szemét megsemmisülését idézi meg különböző budapesti helyszíneken egy új művészeti projekt. A FIREWORKS alkotói azt szeretnék, hogy lássuk, halljuk, érezzük, milyen a szemét megsemmisülése, és ezzel rádöbbenhessünk, milyen sokat termelünk belőle.
Szokatlan látvánnyal szembesülhetünk a következő hetekben változó budapesti helyszíneken: a rákospalotai szemétégetőből közvetítik a hulladék megsemmisülésének stációit kivetítőkön és tévéképernyőkön egy új művészeti projekt alkotói.
A vetítés mellett helyenként az égetés salakját is bemutató installációt szerdától lehet megnézni a Placcc Fesztivál keretein belül egy Lónyai utcai kirakatban, majd a következő hetekben és hónapokban a város különböző helyszínein tűnik fel, a VII. kerülettől kezdve a Városmajoron át Óbudáig.
A cél, hogy közelebb hozzuk a városi emberekhez a hulladék égetését - mondta a hvg.hu-nak Katona Bálint, az egyik alkotó, aki az installáció mellett hallható hangjátékot készítette. Ebben Chopin természeti hangokra reflektáló zenéjét ötvözi a hulladékégetés zajaival.
A projekttel ki szeretnék zökkenteni a szemlélőket, és rádöbbenteni arra, milyen hatalmas mennyiségű hulladékot termelünk napról napra, és bár hatékony, nem biztos, hogy az égetés a legjobb módszer a megsemmisítésére.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
A kormány 35 évre kiszervezné a hulladékgazdálkodási jogokat
Ne csak a PET-palackot gyűjtse szelektíven: íme hulladékos kvízünk eredményei
Minden, amit eddig tudunk a dél-koreai repülőgép-katasztrófáról
Szemtanúk a leszállást megelőző robbanásról számoltak be.