A legnagyobb szárazság alatt kaszálták le a zöldfelületet.
„Úgy döntöttünk, hogy a magasra nőtt gazerdőt közösségileg lekaszáljuk! Élhetőbb, tisztább, dugóktól és gaztól mentes Fővárost érdemelnek a budapestiek!”
– büszkélkedett el a Fidelitas a Facebookon. Nem sok idő kellett, hogy a kommentelők jelezzék: valójában nem parlagon hagyott területet kaszáltak le, hanem a főváros és a Főkert Vadvirágos Budapest programjában magasabban hagyott gyepfelületnek mentek neki.
A programot mi is részletesen bemutattuk – hasonló próbálkozás amúgy nem csak külföldi nagyvárosokban van egyre több, hanem például a fideszes vezetésű Székesfehérváron is –, a Főkert röviden úgy foglalta össze a lényegét: a korábbi intenzív, évi 5–7 alkalom helyett évente 1–3 kaszálást tartanak meg, így a vadvirágoknak van idejük kifejlődni és terjedni, ez a rovaroknak és az azokkal táplálkozó madaraknak is jó, ráadásul az ilyen felületek az aszályos időszakban, mint amilyen a mostani, kevésbé száradnak ki. Azt a programleírásban is elismerik, hogy a terület nem az első évben lesz látványosan szép.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
10 új autó, amit nagyon várunk 2025-ben – magyarországi modellek is főszerepben
A globális autóipar soha nem látott ütemben alakul át. Több gyártónál is sorsdöntő újdonságok érkeznek idén.