Már teljes egészében megújuló energia felhasználásával működik a Facebook – legalábbis az egyenlet végén, papíron.
A Facebook elérte a nettó zéró károsanyag-kibocsátás szintjét – jelentette be a vállalat. A világ legnagyobb közösségi hálózatának üzemeltetője szerint az elmúlt 3 évben 94 százalékkal csökkentette az üvegházhatású-gáz kibocsátását, a működését pedig immár 100 százalékban megújuló energiaforrásokból biztosítja.
A következő cél, hogy 2030-ra a cég teljes beszállítói lánca karbonsemlegesen működjön – emlékeztet a Guardian.
A Facebooknak jelen állás szerint hat gigawattnyi nap- és szélenergia-termelésre van élő szerződése – összehasonlításképp: a paksi atomerőmű négy blokkjának névleges összkapacitása 2 gigawatt. Ezek a szerződések 63 különböző erőmű-projektet érintenek 18 amerikai államban és 5 országban.
Bár a Facebook elegendő megújuló energiát vásárol a működéséhez, ez persze nem jelenti, hogy soha ne használna nem zöld energiát, a szervereket nem lehet leállítani, ha épp a hálózatban nem áll rendelkezésre megújuló forrásból származó áram. Viszont a cég megújulóenergia-bizonyítványok vásárlásával papíron 100 százalékban fedezi a fogyasztását.
A cég a megújulófogyasztás mellett például igyekszik javítani adatközpontjainak hatékonyságát.
A világ nagy techvállalatai afféle kibocsátáscsökkentési versenyben vannak egymással – a Google már 2020 szeptemberében bejelentette, hogy elérte a nettó karbonsemlegességet.
Akadnak azért fennakadások a klímasemlegességi elköteleződésekben, októberben derült ki, hogy a Facebook csak az év első felében 51 különféle hirdetést fogadott be (pénzért, természetesen), amelyek mind tagadták a klímaváltozást. A hirdetési pénzzel megtolt tartalmakat a platform felhasználói 8 milliószor látták.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
És akkor januárban Novák Katalin a mozgás évének nyilvánította 2024-et, aztán történt egy s más
Egész véletlenül tökéletesen beletrafált egykori köztársasági elnökünk, amikor elrendelte, hogy 2024 legyen a mozgás éve: mozgott idén a pártrendszer (egész váratlan irányokba), a GDP-növekedési előrejelzés (magasból a nulla közelébe), a forintárfolyam (hajaj), a világpolitika, és maga Novák Katalin is, jó messzire. Megnéztük a gazdaság és a vállalkozás rovatunkból az év legolvasottabb cikkeinek listáját, és most megmutatjuk, mi érdekelte idén önöket a legjobban.