A brazil elnök hivatalba lépése óta 16 százalékkal emelkedett a letarolt területek nagysága.
Ígéretet tett a brazil elnök az éghajlatváltozás elleni küzdelem támogatására, és az amerikai elnököt levélben biztosította arról, hogy Brazíliában 2030-ig véget vetnek az illegális fakitermelésnek – jelentette a Folha de S. Paulo című lap helyi idő szerint szerdán.
Jair Bolsonaro az április 22-23. között tartandó virtuális klímacsúcstalálkozó előtt írt levelet Joe Biden amerikai elnöknek. Brazíliában szerdán tettek közzé új tervet az Amazonas-medence védelmére. A brazil kormány első alkalommal fogalmazott meg konkrét célkitűzést az amazóniai őserdőben folyó fakitermelés mértékének csökkentésére.
Az Observatorio do Clima nevű agytröszt szerint Bolsonaro hivatalba lépése óta 16 százalékkal emelkedett a letarolt területek nagysága.
Az amazóniai esőerdő a legnagyobb a világon. Létfontosságú a szén-dioxid elnyelésében, ezáltal lassítja a globális felmelegedést. Területének jelentős része Brazíliában található, ezért az országnak fontos szerepe van a klímavédelemben.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Egy negyed magyarországnyi terület pusztult el tavaly az Amazonas erdőiben
Ha így folytatjuk, hamarosan szavanna lehet az Amazonas-medencéből
Volt, ahol magától omlott össze a rendszer, máshol kellett egy kis segítség: így zajlott 35 éve a rendszerváltás Európában
Sorozatunkban történészek és a posztszovjet térség szakértőinek segítségével mutatjuk be a keleti blokkban végbement rendszerváltások, rendszerváltozások, rendszerváltoztatások történetét.