Annyira megnőtt a környezetszennyezés az egyszer használatos maszkok miatt, hogy a francia parlament kampányt indított a moshatók mellett.
Franciaországban a koronavírus-járvány első évében, vagyis 2020-ban 6,8–13,7 milliárd egyszer használatos szájmaszkot hordtak az emberek. És mivel ezeket nem lehet újrahasznosítani, a környezetvédők szerint körülbelül 40 ezer tonnányi hulladék keletkezett.
A parlamenti képviselők most azt kezdeményezték, hogy a kormány a sebészi maszkok helyett inkább a többször is használható, mosható, textil verziót ajánlja az állampolgároknak – számolt be a hírről az Euractiv. Ezt egyébként a francia közegészségügy is támogatja.
A parlament arra is felhívta a kormány figyelmét, hogy a sebészi maszk gyártásának és viselésének minden egyes fázisa szennyező, így több szempontból is jobb döntés a többször használatos.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Felborítja a koronavírus az idei műanyagmentes júliust?
Rájöttek a tudósok, hogy csinálhatnak az eldobott maszkokból bioüzemanyagot
„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között
Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.