Kutatók arra hívták fel a figyelmet, hogy vizsgálni kellene, milyen hosszú távú hatást okoz a repterek közelében élőknél a légi közlekedéshez köthető légszennyezés.
Egy kísérlet során hét hónapon keresztül az amszterdami Schiphol repülőtér közelében vizsgálták 21 fiatal résztvevő tüdő- és szívműködését, hogy megállapítsák, milyen hatással van a repterek légszennyezése a szervezetükre. Arra az eredményre jutottak, hogy a szívükben is változásokat és a tüdejük gyengébb működését eredményezte a levegő szennyezettsége – számol be a kutatásról a Guardian.
A tudósok azt is vizsgálták, hogy milyen hatással vannak az emberi szervezetre azok a rendkívül apró részecskék, amelyek nagyon nagy arányban válnak le a repülőgépek motorjairól. A kutatók ugyanakkor arra is felhívták a figyelmet, hogy a szél ezeket a részecskéket nem csak a repülőterek közvetlen közelében, de messzebbre is elfújhatják, akár több tíz kilométerre is.
A lap arról is beszámolt, hogy Barcelonában, Helsinkiben, Londonban és Zürich belvárosában is kimutattak nemrég, a repüléshez köthető légszennyezettséget.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Depresszióval küzd? A légszennyezés is lehet az oka
Először mondta ki bíróság, hogy a légszennyezés felelős egy kislány haláláért
Lázár bejelentette: 20 perc késés után visszajár a vasúti jegyár fele, buszt küldenek nyáron a vonat helyett, ha nincs klíma
Tíz vállalással indította el Lázár János az évet: a miniszter bejelentette, hogy júniustól 20 percnél nagyobb késés után visszajár a jegyár fele, buszos rásegítéssel készülnek a nyári főszezonra, és mellékesen azt is elmondta, hogy decemberben a GYSEV-ben még nagyobb tulajdonrészt szerzett a magyar állam, úgyhogy több dunántúli megye teljes hálózatát átadják.