A szigorúbb környezetvédelmi intézkedéseknek köszönhetően az elmúlt évtizedek csökkenő egyedszáma után végre pozitív hírről is beszámolhattak a környezetvédők.
Évtizedek óta egyre nagyobb mértékben csökken a veszélyeztetett tigrisek száma számos országban. Mostanra azonban úgy tűnik, fordul a tendencia: a BBC számolt be a WWF legújabb jelentéséről, mely szerint
néhány régióban látványosan nő a vadon élő tigrisek száma.
2010-ben már csak kevesebb mint 3200 vadon élő tigris volt a világon. Mostanra azonban öt ország – India, Kína, Nepál, Oroszország és Bután – környezetvédelmi intézkedései reményt adtak a fajnak: csak Indiában mostanra 2600 és 3350 közé teszik az állatok számát, és Nepálban is 2009 óta egy évtized alatt 121-ről 235-re nőtt a tigrisek száma.
A szakértők szerint a tigrispopuláció rohamos csökkenésének az elsődleges oka a megváltozó földhasználat – így a természetes élőhelyeik pusztítása és az orvvadászat. A becslések szerint közel 12,3 millió csapda van kihelyezve védett területeken Délkelet-Ázsiában, ami jelentős veszély az élővilágra.
Az ENSZ egyik hivatala nemrég számolt be arról, hogy a nagymacskafélék – így az oroszlánok, jaguárok és párducok – száma rohamosan csökken, mert egyre nagyobb mértéket ölt a kereskedelmük, bizonyos részeikből ugyanis gyógyhatásúnak vélt készítményeket készítenek.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Katasztrofálisan csökkent a vándorló halak állománya
Egyre több oroszlánt, jaguárt és párducot ölnek meg, hogy eladják a részeiket
Charaf Hassan, BME-rektor: Az alapítványi modell számunkra így nem pálya
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem július 1-jén hivatalba lépett új rektora, Charaf Hassan célul tűzte ki, hogy a BME nyolc éven belül Európa tíz legjobb műszaki egyeteme között lesz. Az államháztartás merev szabályai nem kedveznek a fejlődésnek, ezért teljesen átszabná az egyetem működési kereteit.