A felelős beszerzéssel kapcsolatos döntéseket szeretnék támogatni az új kezdeményezéssel és nagyobb átláthatóságot remélnek a beszerzési láncban.
A Google Cloud technikai kapacitását, a big data elemzést és a gépi tanulást egyesítik az új platform keretében a WWF alapanyagokról szerzett tudásával – írta a Fashion United. A két szervezet reményei szerint mind a márkák, mind a kereskedők felelősebb döntéseket tudnak majd hozni az új platform segítségével és átláthatóbb lesz a beszerzési lánc. Jelentős probléma ugyanis, hogy annyira széttagolt az ellátási lánc, hogy a kereskedők és a márkák végeredményben nem tudják, pontosan honnan származik a beszerzett alapanyag, így előfordulhat, hogy kényszermunkát alkalmaznak a gyapottermesztés során, és jelentős különbség van a víz-, és rovarirtószer-használat terén is a különböző beszerzési helyek között.
A platform külön pontozza és értékeli majd az alapanyagokat a beszerzési hely fényében, és számos környezeti szempontot figyelembe vesz: így a vízigényt, a légszennyezést és a termelés közben kibocsátott üvegházhatású gázok mértékét is.
A divatipart teszik felelőssé a szennyvizek 20 százalékáért és az üvegházhatásúgáz-kibocsátás 2-8 százalékáért világszerte – ezek a számok pedig a szakértők becslései szerint 50 százalékkal nőhetnek 2030-ig. Ezek a káros környezeti hatások pedig nagyrészt még az alapanyaggyártás fázisában keletkeznek.
A Google egyébként már 2018-ban bejelentette, hogy a brit tervezővel, Stella McCartney-val elindít egy, a ruházati ipar ellátási láncában az alapanyagokat megcélzó pilot projektet.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Elbúcsúzhatunk a szuperolcsó ruháktól a járvány miatt?
El ne higgye, hogy egy 2000 forintos póló fenntartható lehet
Négy évtizedet késett, de most az év legfontosabb albuma lett – 2024 legjobb magyar lemezei
A Felső Tízezer kicsi forradalomról beszél, az Elefánt szerint nincs semmi (vagy Semmi van), Pogány Induló generációja viszont nagy forradalmat hajtott végre (legalábbis a popzenében). Mutatjuk az idei öt legjobb magyar lemezt, fordított sorrendben.