Csak 2016-ban és 2017-ben pusztult el a tavalyinál több érintetlen erdőség.
Hat másodpercenként egy labdarúgópályányi őserdő tűnt el a Földről tavaly, a harmadik legtöbb a 2000-es évek kezdete óta – közölte kedden a World Resources Institute. Az intézet szerint
2019-ben 11,9 millió hektár trópusi esőerdő vált fakitermelés vagy tűzvész áldozatává, közte 3,8 millió hektárnyi érintetlen, az élővilág sokfélesége szempontjából különleges jelentőségű erdő.
Csak 2016-ban és 2017-ben pusztult el a tavalyinál több érintetlen erdőség. Különösen sok őserdőt irtottak ki Brazíliában (1,4 millió hektár), Kongóban (475 millió hektár) és Indonéziában (324 millió hektár). Bolíviában és Ausztráliában olyan sok erdő vált tüzek martalékává, mint még soha a feljegyzések kezdete óta.
Természetvédelmi szervezetek a World Research Institute vezetésével kísérik figyelemmel az erdőterületek alakulását a világon a Global Forest Watch projekt keretében, egyebek közt műholdak segítségével.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Lehet-e fenntartható a pálmaolaj?
Ha azt hitte, a koronavírusnak nincs köze a környezetpusztításhoz, most kiábrándítjuk
Több százezer magyar hal meg túl korán, mert a kormánynak nem fontos az egészségügy
Több százezer emberéletet követelt, hogy az egészségügy a rendszerváltás óta nem szerepel a kormányzati prioritások között. Az ország egyre jobban lemarad már nemcsak az EU-ban, hanem a visegrádi országokhoz képest is.