Egy kanadai startup emberi közreműködés nélkül borítaná be fákkal a kopár vagy leégett területeket.
Faültető drónokat állítottak munkába a héten Toronto északi részén, ott, ahol egy szabadtéri tűzeset miatt számos fa elpusztult. A drónokat kis tartályokkal szerelik fel, azokból lövelli a szerkezet a földbe a vetőmagokat, amelyekből sokak reménye szerint új fák nőnek majd.
Az embernél gyorsabban dolgozó drónokat egy kanadai startup, a Flash Forest üzemelteti. A cég szerint a gépek egy hónap alatt 40 ezer új fára elegendő magot szórnak a talajra, de a végső cél legalább egymilliárd új fa. A fásítás miatti igyekezet nem új, több környezetvédő szerint is a fákkal sikerülhet csak elejét venni a bolygó egészét veszélyeztető klímaváltozásnak.
A startup szerint programjuk olcsóbb is, mint a rendes fásítási munkálatok, hiszen eleve gépekkel dolgoznak - azoknak pedig se fizetést, se szállást nem kell adni.
(Via Fast Company)
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Jó érzés fát ültetni, csak éppen édeskevés a klímaváltozás elleni harcban
Orbán és a csecsemők fái: régi terv, és rég tudják, hogy elbukik
„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?
Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?