Az utolsó néhány urna tartalma döntött, de végül többségbe a csatlakozást támogatók a népszavazáson.
Bár sokáig a nem szavazatok voltak többségben, végül megfordult a moldovai népszavazás, amelyet az Európai Unióhoz való csatlakozásról szóló alkotmánymódosításról tartottak. Valamivel 98 százalék alatti feldolgozottságnál még a megszámlált voksok 50,10 százaléka nem volt a hivatalos adatok szerint, az utolsó urnák felbontása után azonban az igenek kerültek többségbe.
Volt olyan pont is, amikor a hivatalos eredmények mindössze 79 szavazat különbséget mutattak a két oldal között.
A BBC szerint 99 százalék feletti feldolgozottságnál 50,31 százalékkal vezetnek az igenek a nemek 49,69 százaléka előtt, ez nagyjából 9 ezer szavazat különbséget jelent, miközben körülbelül 15 ezer voks megszámlálása még hátra van. Ezek a külképviseletekről érkeztek, így vélhetően többségükben igen szavazatok, vagyis szinte biztosan megmarad az uniós csatlakozást támogatók előnye.
A szavazáson résztvevők aránya valamivel több mint 50 százalék volt, jóval magasabb, mint az eredményességhez szükséges 33 százalék.
Az előzetes felmérések nagyobb EU-párti többséget jósoltak, Maia Sandu elnök szerint orosz beavatkozás eredménye, hogy a vártnál szorosabban alakult a népszavazás. A moldovai rendőrség azzal vádolja Ilan Shor orosz állampolgársággal is rendelkező moldovai–izraeli oligarchát, hogy legalább 130 ezer szavazót fizetett le, hogy a népszavazáson nemmel szavazzanak, az elnökválasztáson pedig az újrainduló Sandu ellenfeleit támogassák.
Az elnökválasztás eredménye nem változott érdemben a korábban közzétett részeredményekhez képest, a legfrissebb adatok szerint Maia Sandu valamivel több, mint 42 százalékot szerzett, mivel azonban nem érte el az 50 százalékot, november 3-án második fordulót tartanak. Sandu ellenfele a szavazatok 26 százalékát megszerző korábbi főügyész, az oroszpárti szocialisták által támogatott Alexandr Stoianoglo lesz.