Világ hvg.hu 2023. augusztus. 08. 18:17

A volt osztrák külügyminiszter Oroszországba emigrált

Egy orosz kis faluba, Petrusovóba költözött Karin Kneissl.

2017 és 2019 között vezette az osztrák külügyminisztériumot Karin Kneissl, aki a fenyegetések és az Oroszországgal való kapcsolata miatti vádak után hagyta el hazáját, most házat bérel Rjazanyi területen, az orosz Petrusovó faluban – szúrta ki a 444.

Sebastian Kurz kormányának egykori minisztere úgy nyilatkozott az orosz sajtónak, barátai segítettek neki házat bérelni. Kneissl elmondta, könyveket ír, tanít és meghívást kapott a Szentpétervári Állami Egyetem GORKI-központjába is. A volt osztrák külügyminiszter azt is hozzátette, nem volt neki könnyű döntés, de igyekszik eligazodni és szeret ott lenni, szép falunak tartja Petrusovót. Hátra kellett hagynia régi életét, elölről kezdeni, és ez 60 évesen nem könnyű számára.

Kneisslt a szélsőjobboldali Osztrák Szabadságpárt delegálta a külügyminiszteri posztra, a párt 2016-ban kötött integrációs szerződést a Vlagyimir Putyin által alapított Egységes Oroszország párttal.

Karin Kneissl 2018-ban esküvőjén Sebastian Kurzzal és Putyinnal is táncolt, 2020-ban pedig tagja volt a Rosznyefty orosz kőolajvállalat igazgatótanácsának is. A posztot 2022-ig töltötte be, ekkor lemondott az ukrajnai invázió miatt. Orosz kapcsolatai miatt Gerhard Schröder mellett Kneisslt is szankcionálni akarta az EP.

A Washington Postnak tavaly úgy nyilatkozott, fenyegetés miatt hagyta el Ausztriát. Egy ideig Libanonban élt, majd 2023-ban azt nyilatkozta a TASZSZ orosz állami hírügynökségnek, hogy komolyan fontolgatja az Oroszországba költözést.

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.