A szélsőséges kijelentéseiről ismert Aleksandar Vulin korábban belügyminiszter és védelmi miniszter is volt, ám Washington szerint kapcsolatokat ápol a nemzetközi szervezett bűnözéssel, kábítószer-kereskedelemmel és fegyverkereskedelem elősegítésével vádolják, valamint azzal, hogy tevékenységével aláássa a Nyugat-Balkán stabilitását, amiből végső soron Moszkva profitál.
Szankciós listára tette az amerikai pénzügyminisztérium a szerb hírszerzés fejét, Aleksandar Vulint – derül ki a tárca közleményéből.
A szélsőséges kijelentéseiről ismert Aleksandar Vulin (képünkön) korábban belügyminiszter és védelmi miniszter is volt, ám Washington szerint kapcsolatokat ápol a nemzetközi szervezett bűnözéssel, kábítószer-kereskedelemmel és fegyverkereskedelem elősegítésével vádolják, valamint azzal, hogy tevékenységével aláássa a Nyugat-Balkán stabilitását, amiből végső soron Moszkva profitál.
Vulint az amerikaiak hivatali visszaéléssel vádolják, továbbá az orosz érdekek kiszolgálójának nevezik.
Már a balkáni EU-tagjelölteknek is kezd elege lenni a bővítésért felelős magyar biztosból
Szembement-e az Unió értékeivel Várhelyi Olivér, ezt vizsgáltatná ki az Európai Parlament. A bővítésért felelős biztos hiába marad a helyén, az EU-nak és a tagjelölt államoknak már sokat ártott.
Mindezekért Washington befagyasztja Vulin minden amerikai területen található vagyonát.
Aleksandar Vulin a 90-es években Slobodan Milosevic feleségének, Mirjana Markovicnak a baloldali pártjában kezdett politizálni, majd távozását követően megalapította a Demokratikus Baloldal és később a Szocialisták Mozgalma nevű pártokat. Utóbbival egy koalíció keretében választást is nyert 2012-ben, akkor koszovói ügyek fölött diszponált 2013-tól tárca nélküli miniszteri státuszban. Vulin a 2014-es kampány idején a Vucic-féle pártszövetség mellé állt, így annak győzelme után foglalkoztatásügyi miniszter lett, majd 2017-től ő volt a védelmi miniszter, 2020-tól a belügyminiszter, 2022-től pedig ő vezeti a szerb hírszerzést, a BIA-t.
A pályafutása során nem voltak idegenek tőle a szélsőséges kiszólások, például amikor arról beszélt, hogy csak Vucic, mint a szerb hadsereg főparancsnoka dönthet arról, hogy ő beléphet-e Horvátországba és nem holmi horvát hivatalnokok, Zágráb nemkívánatos személynek nyilvánította. Máskor pedig azon sajnálkozott, hogy Nagy-Szerbia nem jött létre, majd ebből azt a következtetést vonta le, hogy a Balkánon akkor lesz béke, ha a szerbek egy országban élnek, amivel egészen nyilvánvalóan a boszniai, a montenegrói és a koszovói szerb közösségekre gondolt.