Világ hvg.hu 2022. november. 04. 15:31

Putyin szükségesnek tartja a herszoni lakosság kitelepítését

Az orosz elnök szerint azért szükséges a lakosság evakuálása, hogy megkíméljék őket a közelgő harcok következményeitől.

Háború Ukrajnában
Friss cikkek a témában

„Természetesen azokat, akik Herszonban élnek, ki kell vonni a legveszélyesebb harcok területéről” – mondta Vlagyimir Putyin az ifjúsági és önkéntes szervezetek képviselői előtt, a november 4-i Nemzeti Egység Napján tartott beszédében. Az Interfax hírügynökség tudósítása szerint az orosz elnök arról is beszélt, hogy a civil lakosságnak nem szabadna elszenvednie a bombázásokat és a többi, hadműveletekkel járó atrocitásokat.

Az utóbbi napokban egymásnak ellentmondó hírek keltek szárnyra az oroszok Herszonnal kapcsolatos terveiről. Egyfelől a polgári lakosság kitelepítése, valamint a területi kormányzóság épületéről eltűnt orosz zászló híre arra utalhat, hogy Moszkva fel szándékozik adni a Dnyeper nyugati partját és a keleti oldalra húzódva építenének ki védelmi állásokat, ugyanakkor az ukrán források arról számoltak be, hogy az oroszok nagyon is védeni tervezik a várost, sőt, új csapatokkal is megerősítették a védősereget. Ezt a verziót támasztja alá Putyin mostani beszéde is, hiszen az orosz elnök is a közelgő harcokra hivatkozva tartja szükségesnek a polgári lakosság kitelepítését.

Az orosz–ukrán háború eseményeit követő hírfolyamunkat alább találja:

Akár csapda is lehet az oroszok herszoni visszavonulása - a háború pénteki hírei

A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség nyomát sem találta nukleáris fenyegetésnek Ukrajnában, nagyon alacsony a morál az orosz seregben. „Különleges katonai műveletnek" nevezett nyílt háborút indított Vlagyimir Putyin Ukrajna ellen. A harcok február óta tartanak, az orosz erők több ezer civil életének vetettek véget. Cikksorozatunkban minden fejleményről beszámolunk.

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. december. 03. 20:00

„Kib*szott okos vagyok!” – így döntötték be Jeffrey Skilling könyvelési trükkjei a világ egyik legnagyobb cégbirodalmát

Az 1985-ben alakult Enron tizenöt év alatt Amerika ötödik legnagyobb vállalatává nőtt százmilliárd dollár feletti forgalommal, a „nyereségességének pedig nincsenek határai, csak ha te állítod fel azokat” – vélték a vezetők. A hihetetlen eredmények kulcsfigurája Jeffrey Skilling – a vállalat egykori tanácsadójából lett vezérigazgató –, aki kreatív pénzügyi ötleteivel a világ egyik legnagyobb vállalati sikerét, majd végül csődjét hozta össze. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.