Világ MTI / hvg.hu 2022. október. 30. 08:48

153-ra nőtt a szöuli tömegpánik áldozataiank száma

Az elhunytak túlnyomó többsége tinédzser vagy huszonéves. Az elnök nemzeti gyászt hirdetett, és vizsgálatot ígért.

Tovább emelkedett a halálos áldozatok száma a Szöul belvárosában szombat este kialakult tragikus tülekedésben. A hatóságok már 153 elhunytról tudnak, a többségük 30 év alatti. A sérültek 82-en vannak.

A vasárnap reggeli adatok szerint a halottak közül 19 külföldi, köztük Iránból, Üzbegisztánból, Kínából, Norvégiából és Oroszországból.

A becslések szerint nagyjából 100 ezres tömeg a halloweent ünnepelni gyűlt össze a dél-koreai főváros Itevon nevű városrészében. Három éve ez volt az első ilyen rendezvény Szöulban, miután megszüntették a koronavírus-járvány miatt elrendelt korlátozásokat és fizikai távolságtartást.

A szombati tragédia Szöul egyik főutcájából nyíló keskeny, lejtős utcában következett be, ahol számos közkedvelt étterem és bár található.

A környéken már pusztán az ott tartózkodók hatalmas száma miatt is kaotikus volt a helyzet, ám a The Guardian helyi lapokra hivatkozva korábban azt írta: a pánik akkor tört ki, amikor elkezdett rohanni a tömeg, mert az a hír terjedt el, hogy egy híresség van az egyik bárban. Ekkor nyomtak és tapostak halálra sok embert. (Az alábbi videókat csak erős idegzetű olvasóink nézzék meg.)

Jun Szok Jol, dél-koreai elnök november 5-éig tartó nemzeti gyászhetet hirdetett és ígéretet tett az eset kivizsgálására, hogy ne fordulhasson elő hasonló tragédia.

A szöuli rendőrség azt közölte vasárnap reggel, hogy körülbelül 270 eltűntről kaptak bejelentést.

Félő, hogy a halálos áldozatok száma tovább emelkedik, mert a sérültek közül húsznak az állapota súlyos.

A szombati volt a legnagyobb tragédia Dél-Koreában azóta, hogy 2014. áprilisában elsüllyedt egy komp 304 emberrel a fedélzetén, az áldozatok többsége diák volt.

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.