Kritikus állapotú betegeket fognak bennük gyógyítani.
Ugandában telepít mobil orvosi pontokat Magyarország az Egészségügyi Világszervezettel (WHO) együttműködésben azért, hogy súlyos és kritikus állapotú, fertőző betegségben szenvedő embereket gyógyítsanak bennük. A mobil kórház költsége nagyjából 140 ezer euró (51 millió forint), a konténereben vannak EKG-gépek, spirométerek, vércukorszintmérők, légszűrők, hőmérők, kórházi ágyak, valamint irodai felszerelés és klíma is.
Az ugandai magyar nagykövet, Mészáros Zsolt elmondta: „A mobil gyorstelepítő egységek használata nagyon praktikus megoldásnak bizonyult olyan közegészségügyi események esetén, amelyek sürgős erőforrás-bevetést igényelnek”. Mészáros hozzátette, hogy igyekeznek helyi személyzetet kiképezni a mobil egységek használatára.
A WHO helyi képviselője a projektről azt mondta: a konténerek hordozhatósága miatt a mobil egységek a kórházaktól távol is telepíthetők. Idén május óta folyamatosan növekszik a koronavírussal fertőzött betegek száma Ugandában, az átoltottság azonban igen alacsony, ezért a WHO igyekszik minden lehetséges eszközt bevetni a járvány megfékezésére.