Világ hvg.hu 2021. augusztus. 21. 11:15

Kerítést állított Görögország a török határon az afgán menekültek visszatartására

Egy negyven kilométeres szakaszt érint a zárás, speciális megfigyelőrendszerrel is készülnek a görögök.

Tálib hatalomátvétel Afganisztánban
Friss cikkek a témában

„Nem várhatjuk passzívan az esetleges érkezőket. Határaink sérthetetlenek maradnak” – mondta pénteken Mihalisz Kriszokoidisz görög védelmi miniszter az ország Evrosz régiójában tett látogatásakor a BBC tudósítása szerint. Kriszokoidisz kijelentésével Törökország korábbi felszólítására reagált, ugyanis keleti szomszédjuk azt kérte az európai országoktól, hogy vállaljanak felelősséget az Afganisztánból érkező menekültekért.

Recep Tayyip Erdogan török elnök telefonon egyeztetett Kiriakosz Micotakisz görög miniszterelnökkel, ahol elmondta, hogy a régióban minden országnak komoly kihívást jelentenek az afgán menekültek. Erdogan szerint a következő migrációs hullám elkerülhetetlen, ha nem hozzák meg az ilyenkor szükséges intézkedéseket Afganisztánban és Iránban.

Görögország és Törökország a 2015-ös menekültválság óta folyamatosan a frontvonalban van: rajtuk keresztül már több millióan érkeztek Európába a jobb élet reményében. Görögországban azonban 2015 óta 60 ezer ember maradt, akik ott akarnak letelepedni. Tavaly Athén ideiglenesen blokkolta a menedékjog iránti kérelmeiket, amikor Erdogan azzal fenyegetőzött, hogy megnyitja az utat a náluk tartózkodó menekültek előtt Európába. Pár százan akkor tényleg megpróbáltak behatolni Görögországba, a görög rendőrség azonban könnygázt és gumibotot bevetve verte vissza őket.

Az Afganisztánban kialakult helyzetről itt írtunk bővebben:

Tálib hatalomátvétel Afganisztánban

Kövesse a cikksorozatot a hvg.hu-n!

(Kiemelt képünk illusztráció!)

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.