Világ MTI 2021. május. 25. 22:01

Sztrájkkal fenyegetve akadályozták meg olasz dokkmunkások egy Izraelbe tartó fegyverszállítmány kihajózását

Nem voltak hajlandók berakodni a hadianyagokat az Izrael felé tartó hajóba. A hajózási társaság pedig meghajolt a kikötői munkások akarata előtt.

Olasz kikötői munkások sztrájkkal fenyegetve akadályozták meg egy Izraelnek szánt fegyverszállítmány kihajózását Ravennából. Az érintett hajózási társaság kedden azután állt el a szállítmányt egy izraeli kikötőbe való továbbításától, hogy a munkások megtagadták a fegyverek, robbanószerek és más hadianyagok berakodását.

A három legnagyobb olasz szakszervezet már pénteken sztrájkkal fenyegetett az ügyben. Ezt közölték:

Megtagadjuk, hogy bűnrészesei legyünk egy olyan háborúnak, amely polgári áldozatokat követel a szörnyű harctéren.

A munkásképviseletek nem sokkal korábban szereztek tudomást a hadianyagokkal teli konténerekre váró ravennai hajóról. A hajózási vállalat döntését követően a szakszervezetek győzelemről beszéltek és lefújták a sztrájkot. A keddi közleményük már így szólt:

Tisztában vagyunk azzal, hogy a palesztin és az izraeli nép békéjét szolgáló cselekedetünk nem bír döntő jelentőséggel a konfliktus enyhítésére, de akkor is fontosnak és elkerülhetetlennek tartottuk, hogy üzenjünk.

A ravennai kikötő munkásai – folytatta a közlemény – ezzel akarnak hozzájárulni a konfliktus rendezéséhez, amely megteremti a béke feltételeit az izraeli és a palesztin nép között és utóbbi jogát arra, hogy békében élhessen szabad és független államában.

Május 21-re virradóra tűzszünet lépett életbe Izrael és a Gázai övezetet vezető Hamász radikális palesztin szervezet között, tizenegy napon át tartó rakétaháborút követően. A Hamász előtte mintegy négyezer rakétát lőtt ki Izrael területére, amire az légicsapásokkal válaszolt. A Gázai övezet mintegy 250 lakója és 13 izraeli vesztette életét. A bombázásban továbbá kétezer palesztin sebesült meg.

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.