Háborús bűnökkel vádoltak meg brazíliai vakációján egy izraeli tartalékos katonát
A felelősségre vonástól tartva azonnal repülőre ült, és hazautazott.
A felelősségre vonástól tartva azonnal repülőre ült, és hazautazott.
Sokkolta a világot Donald Trump legutóbbi hajmeresztő javaslata: az USA vegye át a Gázai övezetet, telepítsék ki az ott élő több mint 2 millió palesztint, és varázsolják a tengerparti sávot a Közel-Kelet Riviérájává. Szaúd-Arábia nyomban elítélte az elképzelést, és közölte, palesztin állam nélkül nincs kiegyezés Izraellel. Trump nemcsak az USA eddigi közel-keleti politikájával megy szembe, de a nemzetközi jog védelmezése helyett a hódító zsarnokoknak kedvez.
A terrorszervezet szombaton három izraeli túszt enged el, akad köztük francia-izraeli és amerikai-izraeli állampolgár is.
Nagyszabású hadműveletekbe kezdett Izrael Ciszjordániában, ahol fokozódik a palesztinok és az izraeli telepesek közötti erőszak, ráadásul a palesztin frakciók egymással is véres csatákat vívnak.
A biztonsági erők zavargások esetén urai kívánnak lenni a helyzetnek.
Izrael elsősorban a közelmúltban bebörtönzött nőket engedett most szabadon, akiket több száz fős tömeg fogadott Ciszjordániában hétfő hajnalban.
Itamár Bengvír bejelentette, hogy lemond, ha Netanjahu kabinetje ratifikálja a tűzszünetet. A túszalkut „a Hamásznak való behódolásnak” tartja.
Az Izrael és a Hamász között szerdán megköttetett tűzszünet 42 napos lesz.
Ünnepségek zajlanak Gázában.
Újraindultak a tárgyalások, de egyelőre nem történt komolyabb előrelépés.
Az egyik legnagyobb kórházat is támadás érte.
A nemzetközi emberjogi szervezet helyi, izraeli részlegének elnöke és két igazgatósági tagja lemondott, miután kétségbe vonta a nemzetközi szervezet népirtásról szóló jelentését. Közleményükben azt írták, az nem bizonyítja a népirtási szándékot. Az ad különös súlyt a nemzetközi jelentésnek, hogy abban először mondta ki egy jelentős emberi jogi szervezet, hogy a 14 hónapja tartó konfliktus a Gázai övezetben népirtásnak minősül.