Pennsylvaniában és Michiganben is marad az eddig megállapított választási eredmény.
Rövid ideig úgy tűnt, hogy az idei amerikai választás első olyan esetét láthatjuk, amikor a szavazatok ellenőrzése során nagy fordulat történhet: a michigani Wayne megye – azaz Detroit és környéke – választási megfigyelői közül a republikánus delegáltak közölték, hogy nem hitelesítik az ottani eredményeket, mert szerintük többen szavazhattak, mint ahányan ott élnek. A demokrata többségű városból érkező több mint 800 ezer szavazat kellett ahhoz, hogy Joe Biden 148 ezer szavazat előnnyel nyerjen Michiganben, nagy hír lett volna, ha nem válik hivatalossá az eredmény.
De néhány óra hezitálás után a négytagú bizottság két kormánypárti delegáltja közölte, hogy mégis hitelesnek tekinti a szavazatokat – három perccel az előtt, hogy Trump a Twitteren arról írt, milyen bátrak, hogy nem fogadták el az eredményt. A bizonytalanságot az okozta, hogy ott nem egy központi névjegyzék, hanem választási regisztráció alapján lehet szavazni, a népességet pedig csak a 2010-es népszámlálás adatai alapján lehet becsülni, ezért nem olyan könnyű összevetni a szavazásra jogosultakat az ott élők névsorával, mint például a legtöbb európai választáson.
Ezzel szinte egy időben elesett Donald Trump másik reménye is. Az elnök azt állítja, hogy Pennsylvaniában a republikánus választási megfigyelőket nem engedték oda a szavazatszámlálásnál, hogy lássák a szavazólapokat. Már eddig is lehetett sejteni, hogy erre komolyan vehető bizonyítéka nincs az elnöknek, de most az állam legfelsőbb bírósága is kimondta: teljesen szabályos volt a választás. Ebben az államban 83 ezer szavazattal vezet Joe Biden, ami 1,2 százalékpontos különbség, miközben az újraszámláláshoz 0,5 százalékon belül kellene lennie a két jelöltnek.