Szombat délben 84 lengyel fertőzöttről tudnak, eddig ketten haltak meg.
Március 24-ig visszaállították az ellenőrzést a szárazföldi, tengeri és légi határokon. A külföldiek közül csak a lengyel állampolgárok házastársai és gyermekei, a Lengyel Kártyával rendelkező határon túli lengyelek, valamint a tartózkodási vagy munkavállalási engedéllyel rendelkezők utazhatnak be. Ugyanakkor sok külföldön tartózkodó lengyel nem tudja, hogyan jut haza, miután repülőjáratuk nem indul, és a nemzetközi vonatokat is leállították. A mégis hazakerülőket karanténba küldk, kivéve a határon dolgozni rendszeresen átjárókat és a hivatásos járművezetőket.
Az iskolákat, egyetemeket, óvodákat bezárták, és sok helyen – főleg a bevásárlóközpontokban – az üzletek nagy részét is. Ugyancsak nem fogadhatnak vendéget az éttermek – de házhoz szállíthatnak – és a szórakozóhelyek, mozik, színházak. Sok vállalkozó és például színész máris segítséget kér a kormánytól, mert munka és bevétel nélkül tönkremennek.
A katolikus egyház elrendelte, hogy legfeljebb 50 főnek tartsanak miséket, de a varsói domonkosok egyáltalán nem miséznek, mert a létszámkorlátot betarthatatlannak tartják. A püspökök feloldozták a híveket a miselátogatási kötelezettség alól.
Miközben egyes szélsőséges honlapokon tétlenséggel vádolták az Európai Uniót, néhány órája hivatalosan közzétették, hogy Lengyelország azonnal 7,4 milliárd eurót kap a koronavírus elleni küzdelemre, többet, mint Olaszország.
Politikai hatása is van a járványnak. Az ellenzék attól tart, hogy a kormány a rendkívüli helyzetről villámgyorsan elfogadott törvényt önkényeskedésre, a vírustól független szabadságkorlátozásra fogja használni. Felmerül továbbá a májusi köztársasági elnökválasztás elhalasztása. Ezt Michal Dworczyk, a Miniszterelnöki Hivatal vezetője csak lehetőségként említette, Donald Tusk, az Európai Néppárt elnöke és a legnagyobb lengyel ellenzéki párt volt vezetője, 2007 és 2014 közti miniszterelnök viszont már kifejezetten javasolja. A kampánygyűlések elmaradása ugyanis szerinte főleg az ellenzéket gyengíti, mert a hivatalban lévő és a kormánypárt jelöltjeként újraválasztásáért küzdő államfő, Andrzej Duda, bár az ő kampánya is leáll, amúgyis rengeteget szerepel a médiában, ideértve az elvben közszolgálati, valójában egyoldalú propagandát folytató televíziót.