Világ hvg.hu 2018. szeptember. 26. 15:52

Ferenc pápa: Be lehet fogadni menekülteket, de csak módjával

Tömegesen nem, mert az nem lehetséges – vélekedett a katolikus egyházfő. Ferenc pápa szerint az ajtók nyitva állhatnak, ha a bevándorlók be tudnak illeszkedni.

Észszerűtlen minden ajtót megnyitni a bevándorlás előtt – mondta Ferenc pápa a Baltikumból a Vatikánba visszatérőben a pápai repülőgépen a Vatikán szerdai közleménye szerint, amelyet az MTI idézett.

A katolikus egyházfő úgy vélekedett, be lehet fogadni a migránsokat a lehetőségekhez mérten – az integrációjuk során pedig figyelembe kell venni a rendelkezésre álló hely és munka kérdését –, "de nem tömegesen, mivel az nem lehetséges".

Az ajtók nyitva állhatnak "amennyiben (a bevándorlók) be tudnak illeszkedni – és ez nagyon fontos –, és amennyiben nem jelentenek fenyegetést az identitásra" – fogalmazott a pápa.

A katolikus egyházfő körültekintő és megfontolt hozzáállásra szólított fel az ügyben.

Az Argentínában, olasz bevándorlók gyermekeként született Ferenc pápa gyakran szólal fel a menedékkérők jogainak védelmében, de korábban megvédte a kormányok jogát is ahhoz, hogy korlátozásokat vezessenek be a bevándorlás terén.

Hirdetés
hvg360 Dobszay János - Gergely Márton 2025. március. 15. 07:00

Lazuljon-e néha Magyar Péter, vagy abból nem sok jó származik? – Geszti Péter és Radnai Márk a HVG Címlapsztoriban

Van-e mesterséges intelligencia a Tisza március 15-re készült himnuszában? Mi volt a kormánykommunikáció lélektani mélypontja Geszti Péter számára? Mit árul el Magyarországról, hogy mindenki ki volt akadva Kasszás Erzsitől, akinek karakterével Radnai Márk mégis milliárdokat hozott a CBA-nak? Milyen megfontolás van amögött, hogy Magyar Péter hajlamos durván, cinikusan kommunikálni? Miért tojik mindenki a kormány jóhír-kampányára? Hogyan ne legyen Kubatov-lista a Tisza-szigetekből?