Az elnök azzal indokolta John Brennan volt CIA-igazgató biztonsági igazolásának visszavonását, hogy bizalmas információkat használt fel arra, hogy a kormányzat ellen fellépve megosztottságot és káoszt teremtsen. Brennan Obama idejében volt CIA-vezér, de a volt igazgatók biztonsági igazolását leváltásuk után több okból is meg szokták tartani.
Trump szerdán visszavonta John Brennan volt CIA-igazgató biztonsági igazolását, így többé nem férhet hozzá minősített információkhoz. Az indoklás szerint Brennan szabálytalanságokat követett el.
John Brennant még Obama nevezte ki a CIA élére, és Donald Trump győzelme után távozott a posztjáról, azóta az egyik legélesebb hangú bírálója az elnöknek. Trump azt állítja: Brennan a bizalmas információkat arra használja fel, hogy a kormányzat ellen fellépve "megosztottságot és káoszt teremtsen".
Sarah Huckabee Sanders közölte azt is: Trump fontolgatja James Clapper, az Országos Hírszerzési Igazgatóság (DNI) volt vezetője és James Comey, a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) tavaly elbocsátott igazgatója biztonsági tanúsítványainak visszavonását is.
A Fehér Ház már júliusban jelezte, hogy Brennan mellett az Obama-kormányzat más magas rangú tisztségviselőitől is megvonhatják a szóban forgó tanúsítványt, akkor Susan Rice volt nemzetbiztonsági tanácsadó és James Clapper volt DNI-igazgató nevét említették.
A nemzetvédelem, a hírszerzés vagy a diplomácia területén dolgozó magas rangú tisztségviselők általában a megbízatásuk lejárta után is megtartják biztonsági tanúsítványukat, és gyakran tanácsokkal is ellátják a változatlanul a kormányzatban dolgozókat. Egy ilyen biztonsági igazolás magáncélokra is hasznos: segíti a posztjukról távozókat abban, hogy munkát találjanak biztonságpolitikával foglalkozó vagy olyan más cégeknél, amelyek megkövetelik a biztonsági átvilágítást és az erről szóló igazolást.