Veszélyes következményei lehetnek, ha az amerikai elnök egyoldalúan kikiáltja Jeruzsálemet Izrael fővárosának, mondja a német külügyminiszter. Márpedig Trump erre készül. A felforrósodott hangulat jelzik a palesztin elnök és Jordánia lépései is.
Aggódik jó pár EU-s külügyminiszter amiatt, hogy Donald Trump szerdán egyoldalúan elismeri Jeruzsálemet Izrael fővárosának. Ennek a német külügyminiszter, Sigmar Gabriel szerint "nagyon veszélyes következményei lennének". Aggályukat fejezték ki, hogy Jeruzsálem elismerése a zsidó állam fővárosaként az izraeli-palesztin konfliktust nem csillapítja, hanem ismételten felizzítja majd – jelentette ki a német külügyi tárca vezetője amerikai kollégájával, Rex Tillersonnal tartott megbeszéléseit követően Brüsszelben.
Mint mondta, az Európai Unióban sokaknak az a határozott meggyőződése, hogy a kétállami berendezkedés a legjobb módszer az izraeli-palesztin konfliktus rendezésére, amelyben Izrael biztonsága szavatolt, s a független palesztin állam életképessége is biztosított.
Közben Jordánia az Arab Liga és az Iszlám Együttműködés Szervezete (OIC) ülésének sürgős összehívását tervezi szombatra és vasárnapra - közölte Ajmán Szafadi jordániai külügyminiszter.
Mahmúd Abbász palesztin elnök felszólította a pápát, valamint Oroszországot, Franciaországot, továbbá Jordániát, hogy lépjenek fel Donald Trump amerikai elnök szándéka ellen, hogy Jeruzsálembe helyezze át az Egyesült Államok izraeli nagykövetségét - közölte Abbász szóvivője. Abbász Jeruzsálem ügyéről telefonon beszélt az orosz és a francia elnökkel, valamint a jordániai uralkodóval.