Világ MTI 2017. október. 06. 15:24

Belebukott botrányaiba az Európa Tanács Parlamenti Közgyűlésének elnöke

Pedro Agramunttól már áprilisban megvonták a bizalmat, két ügy miatt is.

Lemondott az Európa Tanács Parlamenti Közgyűlésének elnöki tisztségéről Pedro Agramunt – közölte a közgyűlés pénteken.

A strasbourgi székhelyű, 47 tagállamot számláló szervezet közgyűlésének elnöksége még áprilisban határozott úgy, hogy megvonja bizalmát Pedro Agramunttól, két ügy miatt is.

Az elnök korábban az orosz kormány által biztosított repülőgépen Szíriába utazott, ahol tárgyalt Bassár el-Aszad elnökkel. Emellett érintett lehet abban, hogy Azerbajdzsán 2 millió eurót fizetett a testület egyes tagjainak azért, hogy jelentésükben kedvezőbb képet fessenek az országban fogva tartott politikai foglyok helyzetéről.

Agramunt levélben nyújtotta be lemondását a strasbourgi Európa Tanács illetékes igazgatóságának, miután a közgyűlés bizalmatlansági szavazást kérte ellene.

Pedro Agramunt lemondása után a közgyűlés legmagasabb rangú alelnöke, Sir Roger Gale tölti be az ügyvezető elnök tisztjét. Megbízatása a közgyűlés következő, október 9-én kezdődő üléséig, az új elnök megválasztásáig tart.

Az Európa Tanács Parlamenti Közgyűlése június végén módosította eljárási szabályzatát, amely már lehetővé teszi, hogy bizalmatlansági szavazással a közgyűlésben betöltött hivatalukból indokolt esetben felmentsék a közgyűlés elnökét, alelnökeit, valamint a közgyűlés bizottságainak elnökeit és alelnökeit.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.